3 €

Kunto: Hyvä
Myydään kuvissa oleva hyväkuntoinen Sinikka Paanasen kirjoittama Perhe kuin joukkuepeli.
1.-2. painos, Otava, 1991
Takakannen esittelyteksti:
Perheessä eläminen voi olla kuin joukkuepeliä, yhtä monimutkaista ja vaikeaa. Joukkuepeli voi kuitenkin olla myös tavattoman innostavaa, koska siinä koetaan yhdessä toimimisen riemua. Jos joku pelaajista onnistuu, koko joukkue tuntee onnistuneensa.
Joukkuepelissä jokaisella on oma tehtävänsä. Jotta joukkue pääsisi tavoitteeseensa, tekisi maalin, jokaisen on hoidettava oma tehtävänsä ja tuettava muita pelaajia sekä noudatettava yhteistä suunnitelmaa. Hyvän tuloksen saavuttamiseksi on opiskeltava ja harjoiteltava.
Perhe kuin joukkuepeli -kirjassa on runsaasti tietoa perheen arkielämästä. Kirja soveltuu kaikille perheenjäsenille, koulukäyttöön sekä erilaisille perhe-elämää käsitteleville kursseille. Vaikka kirja onkin käytännönläheinen, siinä on myös teoreettista tietoa perheen joukkuepelin eri ilmiöiden syistä ja seurauksista.
Hinta noudettuna 5 euroa. Postitus Suomessa onnistuu, hinta postitettuna 12, 90 euroa.
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänViimeksi muokattu: 14.11.2024 klo 21.56 ・ Ilmoituksen tunnus: 1065256