Kuvagalleria
Rippimekko koko 40 + juhlakengät ja huivi
Myydään
100 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: 40
Myydään ihana liilan värinen Miobellan rippimekko. Kokomerkintä 40. Tyttäreni käyttää pääosin M-koon vaatteita (välillä myös S tai L).
Selän nyörityksen ansiosta mekon yläosan istuvuutta säädeltävissä kivasti. Rintojen kohdalla pehmeät vahvikkeet siten, että rintaliivejä ei tarvita. Kuvassa mekko päällä 165 cm tytöllä, jolla vyötärön ympärys 86 cm. Minulla vyötärön ympärys noin 80 cm ja mekko on myös minulle sopiva (myös tästä voi pyytää kuvaa viestillä). Arvioni mukaan mekko olisi hyvä myös jonkun verran alle 80 cm vyötärölle, sillä nyörityksen ansiosta kokoa tosiaan säädeltävissä.
Mekko on ostettu vuonna 2025 ja sillä on kahdet juhlat juhlittu. Mekko on pesty hellävaraisella käsinpesuohjelmalla. Muutamia yläosan pienistä helmikirjailuista puuttuu, mutta siihen ei mielestäni kiinnitä huomiota. Yleisilme on siisti ja kaunis.
Mekkoa saa tulla sovittamaan.
Hp. 100 e
Halutessaan kaupan päälle saa liilan sävyisen läpikuultavan hartiahuivin. Kunto uudenveroinen.
Halutessaan mukaan saa ostaa juhlalookin viimeistelemään Tamariksen liilan sävyiset juhlakengät (koko 39). Kengät ovat hyväkuntoiset, mutta joissain kohdin käytön jälkeä. Hinta + 15 e
Mieluiten nouto. Voin myös postittaa + 15 e (väljähkössä laatikossa) mahdollisten taitosten välttämiseksi. Postitetulle mekolle ei palautusoikeutta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 2.7.2026 klo 21.08 ・ Ilmoituksen tunnus: 11721066