Kuvagalleria
ALE Kastemekko *FIINI* - ajaton, perinteinen ja arvokas valinta
Myydään
50 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Koko: 62
Sukupuoli: Unisex
Väri: Valkoinen
🤍 FIINI – kaunis käsintehty kastemekko 🤍
Kastepäivän rakkaimpaan hetkeen – perinteinen, ajaton ja kaunis.
FIINI on vitivalkoinen, 100 % puuvillasta valmistettu kastemekko, jonka olen ommellut itse huolella. Oma mallini on suunniteltu kestämään aikaa – mekko sopii yhtä kauniisti sekä tytölle että pojalle ja voi aikanaan jatkaa matkaansa suvun seuraaville pienokaisille.
Mekon kaunis ilme syntyy perinteisistä laskoksista, brodyyrisomisteisesta miehustasta sekä pitsillä viimeistellyistä hihoista. Runsas pitkä helma laskeutuu juhlavasti ja tekee kokonaisuudesta arvokkaan.
🎀 Nauhojen värin saat valita itse.
Samasta mekosta saa aivan erilaisen ilmeen esimerkiksi vaaleansinisillä, vaaleanpunaisilla, valkoisilla tai voimakkaamman sävyisillä nauhoilla.
Pienet rusetit viimeistelevät miehustan ja hihat, ja pitkä satiininauha saa laskeutua kauniisti helman päälle.
✨ Vaihtoehdot
👗 FIINI-kastemekko + valitsemasi nauhat + kullanvärinen enkeli – 50 €
👗 Juhlavampi kokonaisuus: mekko, nauhat, kasteliina, vuorellinen myssy ja valkoiset pitsisomisteiset kastesukat – 78 €
Enkelin voi kiinnittää kastemekkoon juhlapäiväksi ja säilyttää myöhemmin pienenä muistona tärkeästä päivästä.
🤍 Perintövaate tuleville sukupolville
FIINI ei ole vain yhden päivän juhlapuku. Huolella säilytettynä siitä voi tulla suvun oma kastemekko, johon liittyy vuosien mittaan monta nimeä, valokuvaa ja rakasta muistoa.
Kaikki ilmoituksissani näkyvät kastemekot ovat valmiina, joten myös nopea toimitus onnistuu.
📍 Nouto Oulun Heinäpäästä, aivan keskustan läheltä.
📦 Postitus onnistuu seurantatunnuksella.
💳 Maksu käteisellä, tilisiirrolla tai MobilePaylla.
👉 Halutessasi voit myös tulla paikan päälle katsomaan ja valitsemaan mieluisimman kaikista kastemekkomalleistani.
✨ Vilkaisethan myös muut kohteeni – paljon itse valmistamiani kauniita tuotteita vauvoille sekä muuta myytävää.
FIINI – pieni ihminen, suuri juhlapäivä ja mekko, joka voi säilyttää muiston sukupolvesta toiseen. 🤍
Elise Original – käsintehty Oulussa 🤍
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 13.10.2026 klo 10.06 ・ Ilmoituksen tunnus: 1365753