Kuvagalleria
Pioneer CD-IV203, iPhone - VGA/USB -liitäntäkaapeli
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Myynnissä Pioneer CD-IV203 -liitäntäkaapelin. Liitäntäkaapeli on uusi ja käyttämätön.
CD-IV203-kaapelisetti mahdollistaa AppRadio-tilan malleissa AVH-X2600BT, AVH-X3600DAB and AVH-X5600BT. Kaapelisarja on varuste käytettäessä iPhone:tä, jossa on 8-nastainen lightning-liitin. Tehty iPhone5:a varten. Yhteyttä varten tarvitse lisäksi seuraavat: 1. Apple Lightning -> VGA -sovitin, 2. Apple Lightning -> USB -kaapeli
--
Claude AI kysymys: Onko tämä mahdollisesti yhteensopiva myös uusimpien iPhone versioiden kanssa, jossa lightning? Onko mahdollisesti kommunkointiprotokolla muuttunut vuosien varrella vai onko vielä yhteensopivaa uusien kanssa?
Lyhyt vastaus: ei toimi uusilla iPhoneilla, eikä kaapeli ole ongelma — itse AppRadio Mode -ekosysteemi on kuollut.
Protokollakysymys: AppRadio Mode ei käyttänyt Lightningia puhtaana dataporttina, vaan video välitettiin HDMI- tai VGA-adapterin kautta ja ääni Bluetoothin kautta. Lightning-liitäntä hoiti vain latausta ja osittain kosketussignaalin välitystä. Protokolla itsessään muuttui jo iOS 7:n → iOS 8:n siirtymässä — Apple muutti iOS 8:ssa tapaa, jolla iOS kommunikoi soittimen kanssa, eikä ohjelmistokiertoa löydetty. Lisäksi iOS 11 aiheutti uuden yhteensopivuusongelman: AppRadio Mode näytti tyhjää ruutua tai ei toiminut lainkaan.
Lopullinen kuolinisku: Pioneer on poistanut AppRadio-sovelluksen App Storesta ja Google Playsta kokonaan, eikä tue AppRadio Mode+ -toimintoa enää. Jos olemassa olevat käyttäjät päivittävät iOS:n tai Androidin nykyiseen versioon, AppRadio Mode+ ei ole enää käytettävissä.
Kaapeli on siis fyysisesti yhteensopiva kaikkien Lightning-iPhonejen kanssa, mutta se on hyödytön — sovellusta ei saa asennettua, eikä protokolla toimi nykyisellä iOS:lla. Käyttökelpoinen ainoastaan, jos pitää jonkin vanhan iPhonen pysyvästi vanhassa iOS-versiossa, mikä on turvallisuusriski.
--
Ostajan vastuulla on varmistaa teknistä yhteensopivuutta. Taitava tee-se-itse henkilö voi näistä kaapeleista mahdollisesti tehdä omia innovatiiviisia kaapelointiratkaisuja. Halvalla lähtee koska on vanhaa teknolgiaa.
https://www.pioneer-car.eu/fi/fi/products/cd-iv203/cip
https://www.autoviihde.com/cd-iv203.html
Tuote on peräisin konkurssipesäerästä. Myydään ilman erillistä takuuta — hinta huomioi tämän.
Postikulut S-pakettina ilman ToriDiiliä ovat Postin kautta lähetettäessä 7 euroa ja Matkahuollon kautta 6 euroa. Vaihtoehtoisesti noutoa läheltä kauppakeskus Myllyä (Ohikulkutien toisella puolella, Hauninen) sijaitsevasta tallista. Asun vanlife-elämäntyylillä retkeilyautossa, joten kaikki tavara säilytetään tallissa. Katso myös myyntiprofiilia, jos samalla löytyisi muita kohteita. Ilmoitusten joukosta löytyy muuta autohifi liittyvää.
Maksutavat: käteinen, MobilePay, ToriDiili tai tilisiirto
Hakusanat: diy, kaapeli, kaapelit, kaapelia, kaapeleita, johtosarja, johtosarjat, johtosarjaa, autohifi, autohifiä, soitin, soittimet, autosoitin, autosoittimeen, multimedia, multimediasoitin, näyttösoitin, AV-soitin, autovaruste, autovarusteet, adapteri, adapterit, sovitin, sovittimet, sovitinta, liitin, liittimet, liitintä, kytkentä, kytkennät, asennussarja, asennussarjat, multimedia-adapteri, älypuhelinliitäntä, integrointi, retrohifi, harrastajalle, komponentti, komponentit, varaosa, varaosat, rakentelu, modaaminen, modaus
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.5.2026 klo 18.38 ・ Ilmoituksen tunnus: 13913283







