Kuvagalleria
(1/7)
Kasvihuone Quadra Easy 12 m² 6 mm
Myydään890 €
Kunto: Uusi
Quadra Easy-kasvihuoneen avulla takaat kasveillesi optimaaliset olosuhteet ja mahdollistat niille pidemmän kasvukauden sekä runsaamman sadon. Talvella kasvihuone voi toimia kätevänä varastona puutarhakalusteille ja muille tilaa vieville työkaluille ja tarvikkeille.
Kasvihuoneen mitat: leveys 3 m, pituus 4 m ja korkeus 2,1 m. Pinta-ala 12 m².
Yksinkertaisen rakenteensa ansiosta helposti koottava.
Kasvihuoneen profiili on valmistettu 20x20 mm vahvasta sinkitystä teräsputkesta. Kaarien väli on 67 cm. Runko kootaan M5-ruuveilla.
Kasvihuoneen päällyskatteena UV-suojattu 6 mm paksuinen polykarbonaattikennolevy. Kennolevy on pitkäikäinen kate ja sillä on erinomaiset lämpöeristysominaisuudet.
Toimitukseen kuuluu: runko, PC-levyt, kaikki tarvittavat kiinnitystarvikkeet, kaksiosainen ovi etuseinässä ja ikkuna takaseinässä.
Lisävarusteina tähän kasvihuoneeseen tilattavissa mm. kattoikkunoita automaattiavaajilla.
Valmistajan takuu rungolle 2 vuotta ja kennolevyille 10 vuotta (värinkesto ja valonläpäisykyky).
Tämän kasvihuoneen ehdoton vahvuus on se, että päällyskatteen levy asennetaan kokonaisena levynä 2100 x 6000 mm. Levyt toimitetaan 2100x6000 mm levyinä rullassa ja päätyjen palat leikataan asennettaessa asennusohjeen mukaisesti. Suurilla levyillä asennettaessa kasvihuoneeseen tulee vain vähän saumakohtia, jolloin katteesta tulee yhtenäinen ja se on vähemmän altis tuulen ja lumen aiheuttamille haitoille! Kennolevyä on hyvin helppo leikata esim. terävällä mattoveitsellä.
Rahti kotipihalle vain 59 EUR.
Lisäpalvelut

AKIRO Oy
Sammonkatu 11 B 43 00100 Helsinki, Keskusta - Etu-Töölö, Uusimaa
Viimeksi muokattu: 22.9.2026 klo 18.48 ・ Ilmoituksen tunnus: 16768563
Lisää kaupalta AKIRO Oy
2 050 €
Kasvihuone Kasvihuone Omega Strong 30 m² 6 mm:n paksulla kennolevyllä
Keskusta - Etu-Töölö, Helsinki




