Kuvagalleria
Vintage design korvakorut hopeaa,
Myydään
Toimitus alkaen 1,47 € + ToriDiili-palvelumaksu 3,25 €. Toimituskulut normaalisti 2,95 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
1.Entistä sujuvammat kaupat
Osta torilöytösi heti tai tee tarjous ja odota, että myyjä hyväksyy sen. Ei ylimääräistä viestittelyä – maksu ja toimitustiedot hoituvat Torin kautta.
2.Turvallinen maksu ToriDiilillä
Maksa helposti MobilePaylla tai kortilla. Rahasi ovat tallessa, kunnes olet vastaanottanut tavaran.
3.Jokaiseen ToriDiiliin kuuluu ostoturva
Kun tavara on toimitettu sinulle, sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa se. Jos tavara ei vastaa ilmoitettua, voit pysäyttää maksun.
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Päämateriaali tai -kivi: Hopea
Suomalaiset vintage design korvakorut hopeaa
Hopeiset riippuvat korvakorut, joissa oli alunperin ripustukseen vain koukut, jolloin korut eivät pysyneet korvissa ja putoilivat. Muistan lähettäneeni nämä suunnittelijalle takaisin , jotta niihin saisi korvissa pysyvän kiinnityksen. Näihin siitten liikkeessänsä laitettiin kuvissa näkyvät tappikiinnitykset. Niillä pysyvät hyvin korvissa.
Muistaakseni valmistaja oli suomalainen hopeaseppä Pekka Piekäinen (1945 – 2004).
En mene siitä takuuseen, mutta ehkä joku pystyy suurennuslasin läpi kuvaamastani hopean leimasta saamaan sen selville. Tarkempaa kuvaa en pystynyt leimasta ottamaan.
Hopean pinnassa on hieman vuosien saatossa tullutta tummentumaa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.8.2026 klo 9.36 ・ Ilmoituksen tunnus: 17412834






