Kuvagalleria
JUN-AIR MODEL 6. *HYVÄ* Mukaan tuliterä lisäilmasäiliö! Vaihtokin mahdollinen.
Myydään
395 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
MYYNNISSÄ tai VAIHDOSSAKIN --------> KOMPRESSORI JUN-AIR
Tällä hetkellä päittäin voisi vaihdossa mennä seitsemän heittomottia kuivaa priimaa seka/koivuklapia tuotuna ja kohde noudettuna.
Tai klapikone +8t puristuksella.
Katsastettu omistus seoskaasupullo 40 litraa SK18 ja ehjä siisti mittari ja kaasua sisällä.
Ja kaikki vaihdot max päittäin, rahaa ei silloin liikutella. Vaihtoarvo on vaihtoarvo.
Päivitys 15.09.2025
-Öljyn pintatason silmä vaihdatettu uuteen kirkkaaseen ja samalla vaihdettiin taas uudet öljyt, vaikka vanhatkin olivat lähes käyttämättömät.
Hiljainen ja vähällä valovirralla toimeentuleva laadukas silent kompressori. Aikaisempaa parempaa tuotantosarjaa , laite on terästä kokonaisuudessaan.
https://www.esska-fi.com/shop/Jun-Air-kompressori-6-15-Hiljaiset-32-l-min-8-bar--201991313000-9810
Näitä käytetään, esimerkiksi naulaimissa, kynäruiskujen kanssa, aseseppien / hienomekaanikkojen ilmanlähteenä. Ylipäätänsä olosuhteissa, joissa ei kaivata melusaastetta, tämä ei pidä pakastinta kovempaa ääntä.
Alkuvuodesta 2024 huollatettu. Vaihdettu öljyt, suodatin huollettu, painearvot säädetty, koekäytetty.
Huoltokuukkelin mukaan uudenveroinen laite. Eikä niitä käyttötunteja kyllä liikaa ole, kaikki patina on syntynyt lähinnä joutessaan traktorivajan hyllyllä ja talvet pirtin nurkassa. Mutta siltikin pitää tiedostaa, että uutta laitetta tässä ei voi olla myymässä. Tämä on ollut meillä suvussa uudesta asti, ja tämä ei ole todellakaan mikään "romu"
HOX HUOM.
Kauppaan kuuluu lisäksi käyttämätön -21 uutena ostettu käyttämätön erittäin korkealaatuinen luokiteltu ajoneuvo lisäilmasäiliö 50l. D=396 L=495 mm, josta voi helposti liittimet lisäämällä rakentaa tähän lisäilmasäiliön, jos sellaiselle on tarvetta. Piti itse tehdä, mutta tarve ei toteutunut. Tällä saa nostettua hetkellistä ilmamäärän saantia huomattavasti, ja tai lyhennettyä käyntijaksojen tiheyttä, ilmankäytöstä riippuen. Säiliön uushankintahinta oli itsessään, jo noin 250€.
Mukaan myös kuvissa oleva paineilmaletku.
Myydään vain pakettina!
Käteinen/mobilepay noudettaessa. Noudettavissa Lempäälä.
Vaihto. Polttopuuta, polttopuu, halko, klapi.
Halkomakone, klapikone, halkaisukone, 11-22 kw kotilatausasema ja 5m type 2. Charger 11-22 kW latausasema.
Seoskaasu, hitsaus, sk18, argon, pullo suojakaasu.
(Ridiculous offers or messages will block you forever)
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 25.11.2025 klo 14.07 ・ Ilmoituksen tunnus: 17440817



