
Kuvagalleria
Alan Bradley: Hopeisen hummerihaarukan tapaus (Flavia de Luce, 3. osa)
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Nokkela harrastelijasalapoliisi Flavia de Luce saa kylän markkinoilla ennustuksen, joka järkyttää hänet pahanpäiväisesti.
Hurmaavan Cozy crime -dekkarisarjan kolmas osa. Pokkari, Bazar Kustannus 2015.
"Flavian tarina alkaa ensimmäisessä romaanissa vuodesta 1950, jolloin Flavia on 11-vuotias. Hän on taitava harrastelijakemisti, jonka erikoisalaa ovat myrkyt. Flavia asuu sukukartanossa, jossa hänellä on käytössään Tarquin-enonsa laboratorio.
Flavia asuu kartanossa lähinnä postimerkkeilystä kiinnostuneen isänsä eversti Haviland de Lucen ja isosiskojensa Ophelian ja Daphnen kanssa. Opheliaa kiinnostaa lähinnä oma ulkonäkönsä, Daphne taas on uppoutunut kirjoihinsa. Tyttöjen äiti on kuollut onnettomuudessa Flavian ollessa kaksivuotias. Kartanossa asuu myös Flavian tärkeä yhteistyökumppani, isännän entinen kamaripalvelija ja kartanon nykyinen puutarhuri Arthur Dogger."
Kirjavinkit: https://www.kirjavinkit.fi/sarjat/flavia-de-luce/
#dekkari
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.9.2025 klo 13.30 ・ Ilmoituksen tunnus: 20494818