499 €

Kunto: Hyvä
Myydään kokoelman pienentämiseksi hienossa vintage-kunnossa oleva Zenith Defy A3643 sukelluskello. Tämä kello on harvinaisella 2552PC koneistolla, jota käytettiin vain vuosina 1968-1969 valmistetuissa malleissa.
Kello on täydellisen kokoinen useimpiin ranteisiin (37x44mm, ilman nuppia; nupin kanssa leveys 40,5mm). Kellossa on erittäin kauniisti ja tasaisesti patinoitunut alkuperäinen taulu ja osoittimet. Kuoressa edelleen näkyvissä selkeät tälle mallille ominaiset viisteet. Kellossa tummanruskea Hirsch nahkaranneke beigenvärisillä tikkauksilla.
Kello on huollettu säännöllisesti. Viimeisimmät huollot 2016 ja 2021. Viimeisimmässä kattavassa huollossa kellon sukellustiiviys testattu +10/-0,7 bar. Pitää tarkasti ajan ja päivyri vaihtaa napakasti. Mukaan alkuperäinen tähtinuppi, jos kello halutaan palauttaa keräilykuntoon.
Ei laatikkoa, ei papereita. Mukaan huoltopaperi todisteeksi aitoudesta ja huollon suorittamisesta sekä kuljetuspussi.
Nouto Vantaalta tai mahdollisesti kauppa tavaten Uudenmaan alueella. Maksu käteisellä tai MobilePaylla.
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänViimeksi muokattu: 24.3.2025 klo 18.33 ・ Ilmoituksen tunnus: 22129952