Kuvagalleria
Eero Aarnio, Regatta nojatuoli
Tuotteen kuvaus
Suunnittelija: Eero Aarnio
Myyn otsikon mukaisen, kuvissa olevan ja Eero Aarnion, Asko Oy:lle suunnitteleman Regatta nojatuolin, joka on todella harvinainen ja nojatuolia on valmistettu vain vuosina 1967 - 1969. Tuoli osallistui Pariisin maailmannäyttelyyn 1960 luvun lopussa.
Tuolin materiaali on pehmeää nahkaa ja täysin toimiva sekä ikäisekseen varsin hyväkuntoinen. Lukuunottamatta molempien käsinojien päissä käytössä on luonnollisesti tullut pientä kulumaa muutaman sentin matkalta. Tuolin pohjassa on tallessa ja kiinni, hyväkuntoiset Asko Oy: merkintälaput. Tuolin valmistusvuosi on 1968.
Tuolin piirrustukset ja tiedot ilmoituksen kuvissa ovat Lahden museosta. Kuvissa näkyy Eero Aarnion nojatuolin suunnittelupiirroksen lisäksi, Regatta nojatuolin mittatiedot.
Myyn nojatuolin Hinta tai vaihtoehtoisesti Asiallinen tarjous periaatteella.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 20.4.2025 klo 20.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 23267569