Kuvagalleria
BBS LM 8,5+10x19 5x112
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Tyyppi: Renkaat vanteilla
Rengastyyppi: Kesärenkaat
Renkaan leveys (mm): 235
Vannekoko (tuumaa): 19
Rengasprofiili (%): 35
Keskireiän halkaisija (mm): 66.6
Pulttijako: 5x112
Legendaariset lemmarit myyntiin.
Nämä on olleet minulla jo varsin pitkän aikaa ja käyneet aika monessa autossa alla. Johtuu pitkälti siitä että kyseinen vanne on tyylikäs ja ajaton istuen eri autoihin kuin nenä päähän.
Ylisanat sikseen ja speksiä kehiin:
BBS LM154 8,5x19 et32 5x112
BBS LM153 10x19 et40 5x112
Molemmilla vanteilla Toyot. Takaset aika loppu, mutta hetken vielä ajelee. Eturenkaissa vähän enemmän pintaa. 235/35 ja 285/30 jos muistan oikein.
Mukaan 66,5 tai 57,1 sovitteet valinnan mukaan.
Pari miinustakin löytyy. Jostain keskiöstä oli hieman maalia lohjennut, muttei toki haittaa auton alla. Yksi keskimerkki halki.
Voisin toki maalauttaa keskiöt sekä hankkia uuden merkin ja myydä vanteet virheettöminä, mutta uskon että uusi omistaja tietää paremmin minkä väriset näistä haluaa.
Toki, jos nykyinen väritys natsaa niin vaikka suoraan alle vaan.
Jos hinta tuntuu kalliilta niin asiaa voi ajatella niinkin, että kyseiset made in Germany -lemmarit vain nostavat arvoa ja alle kolmen tonnin näitä ei Saksasta enää saa.
Lisäksi vanne on hyvin käyttöä kestävä ja näin ollen saat näistä myöhemmin omasi pois. Ei minusta huono sijoitus.
Sijainti Loimaa, kulkeutuu lähiseuduille muiden menojen mukana mahdollisesti.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.4.2025 klo 22.17 ・ Ilmoituksen tunnus: 23961770