Kuvagalleria
Kaunis hääpuku S-L koolle
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: M
Väri: Valkoinen
Myyn ihanan ja uniikin hääpukuni. Mekkoa voi tosin käyttää myös iltapukuna. Ostettu uutena tänä vuonna Ukrainalaiselta iltapuku- ja hääpuku brändiltä Monetrelta. Puku on valmistettu laadukkaasta satiinista. Väri off-white (luonnonvalkoinen). Nyörityksen ansiosta sopii erikokoisille vartaloille. Olen itse S/M ja menee myös L-kokoiselle. Puku on lyhennetty pituuteni mukaan sopivaksi 160cm + n. 5cm korot.
Hääpuvussa on isot off-shoulder puhvihihat, korsettimainen yläosa ja kauniisti laskeutuva A-linjainen klassinen helma. Puvussa on halkio, jota laitettu ompelijalla hieman enemmän piiloon (ei näy niin paljon jalkaa). Halkio helpottaa puvussa liikkumista kivasti. Pukusuunnittelija teki pukuun uniikin tavan nostaa laahus, niin että pukua voi käyttää helpommin myös tanssiessa. Puvun kiinnitykseen ja laahuksen nostoon saa hyvät opetusvideot. Puku pysyi hyvin päällä, eikä yläosaa tarvinnut ”vetää”, jotta pysyisi. Puvussa ei ole kuppeja sisällä, mutta pysyi oikein hyvin ja mukavasti ilman rintaliivejä korsetin ansiosta.
Valmistajan mitat: rinta 92-96cm, vyötärö 74-78cm, lantio 98-102cm. Todellisuudessa pystyy säätämään selkeästi isommaksi. Omat mitat 90, 74, 104cm. Pukua saa muutamia senttejä omia mittojani pienemmäksi, mutta ei sen enempää.
Pukua on käytetty ainoastaan sisätiloissa ja puku pesetetään ennen myyntiä (puku menossa pesuun pikapuoliin). Puvussa ei ole käytönjälkiä.
Saa kysyä lisää ja tulla sovittamaankin. Tämä on ihana, laadukkaasti ja taidokkaasti valmistettu puku 🤍
Puvun hinta ostohetkellä kuluineen 1200€. Hinta nyt 800€
Hääpuku häät hää morsiuspuku häämekko morsian juhlapuku iltapuku juhla
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.5.2025 klo 20.51 ・ Ilmoituksen tunnus: 24770224