Kuvagalleria
Kaiverruskone ROLAND EGX-20 läppäreineen !!
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kaiverruskone ROLAND EGX-20 läppäreineen !!
Tämmönen tuli minulle vanhalle ja tietokonetta osaamattomalle miehelle, mutta tästä halvalla paremmin osaavalle!
Kaiverruskone on siis vanhempi Roland EGX-20 ja siihen on läppäri Vista ohjelmalla, mikä toimii OK.
Toimintaan on olemassa softa/linkki:
https://www.sign-in-global.us/products/18782/free_download_windows_driver_64_bit_for_roland_egx_20_engraving_machine.html?srsltid=AfmBOorIZVsqAbwjAGxO9Lqne9uTleotIAnRjyrMzts8oDtclWBwVPwr
https://www.google.com/search?q=roland+egx-20+software+download&rlz=1C1GCEA_enFI898FI898&oq=roland+egx-20+software+download&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIKCAEQABiABBiiBDIKCAIQABiABBiiBDIKCAMQABiABBiiBDIGCAQQRRg80gEIMjA3N2owajeoAgCwAgA&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Kone toimii siis manuaalisesti hyvin, ilman mitään ongelmia, minä olen vaan niin tumpelo tuon tietokoneen kanssa, että osaa asentaa tuota softaa.
Jep, kaikkineen ei ole tarvettakaan ja en ole aiheeseen sen enempää paneutunut. Kone on jäänyt käyttöä odottamaan.
Roland ja tuo HP Vista kone on siis vaille osaavaa käyttäjää.
Rolandiin on myös erilaisia teriä, katso kuvat ja konetta on siis aiemmin käytetty vain satunnaisesti muovilevyjen kirjaamiseen?
Teriä voi edelleen teroittaa ja uusia teriä on saatavissa tarpeen mukaan edelleen netissä mm. Saksasta.
Eli huolto ilmeisti kansainvälisesti toimii ja Suomessa?
Kone on siis edelleen hyvä ja toimintakykyinen. Kansainvälisillä markkinoilla sitä myydään ilman tietokonetta edelleen tuplaten kalliimmalla hinnalla + terät?
Nouto Lahden keskustasta sovittuna aikana tai posti 30e.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 19.5.2025 klo 2.59 ・ Ilmoituksen tunnus: 24835605