Kuvagalleria
Grishko 2007 Pro , S -pohja
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kengän koko: 37
Muutaman kerran käytetyt kärkibalettitossut
Grishko 2007 Pro, S-pohja leveys XX
Koko 6, vastaa noin 37-38 kokoa tai pituutta 24,5 cm
Tossuihin ommeltu satiininauhat
Tossuissa sisällä nimikointi, muita vikoja tai muutoksia en löytänyt.
Teksti lainattu Piruetin sivuilta:
Kotelo-osa tossussa on korkea, kova ja lievästi kapeneva. Sivuprofiililtaan kotelo ei ole erityisen korkea tai matala. Tossu sopii hyvin useimmille tanssijoille, ja onkin suosituin kärkitossumme. Grishko 2007 Pro –mallissa kärkikotelo on hiljaisempi kuin Grishko 2007-perusmallissa.
Kotelo-osan siivekkeet ovat matalat. Korkea kotelo kuitenkin tukee hyvin helposti tossun yli ojentuvaa nilkkaa ja tossu sopii myös jalkaan, jossa varpaat ovat pitkät. Jos varpaat ovat erityisen lyhyet, tossulla voi olla hankalaa päästä puolivarvasasentoon.
Leveä kärkiosa helpottaa tasapainon säilyttämistä, jolloin tossu sopii sekä aloittelijoille, että edistyneille.
Tossu on hieman kapeaa mallia, mutta tossusta on saatavilla viittä eri leveyttä, X (kapein), XX, XXX (normaali), XXXX ja XXXXX (levein). Tossu ei kuitenkaan sovellu erittäin leveälle jalalle, erityisesti silloin, jos varpaat ovat tasapituiset.
Pohjasta on saatavilla kolmea eri kovuutta.
S-pohja on pehmeä ja sopii erityisesti kevyille tanssijoille, kuten esimerkiksi lapsille. Pohja sopii myös tanssijoille, joilla on vaikeuksia päästä kärjen päälle.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 26.5.2025 klo 8.39 ・ Ilmoituksen tunnus: 25183975