Kuvagalleria
Helkama maantiepyörä/ gravelpyörä
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Muut
Tyyppi: Cyclocross/gravel
Sukupuoli: Miehet
Helkama made in France by Peugeot 90-luvulta. Downtube-vaihtajat putkessa 2x7. Rattaat ja ketjut hyvässä iskussa.
Exage-sarjojen osia. Pyörään on vaihdettu alkuperäisen tilalle 70mm ja 22 asteen nousulla varustetulla stemmillä leveä gravel-tanko. 130mm stemmi löytyy myös, maltillisemmalla nousukulmalla.
Renkailla on ajettu kenties 200 kilometriä. Schwalbe Delta Cruiser Plussat 26mm leveydellä. Kestävät hyvin sorallakin. Fillarissa kääntöpolkimet, joissa toisella puolella SPD-lukot ja toisella puolella voi polkea vaikka sitten sandaaleilla halutessaan.
Vaihteet ja jarrut pelaa hienosti. Putsasin, öljysin ja testasin juuri äsken. Täysin valmis kovaan ajoon.
Ollut mukava fillari näin 175 cm pitkälle. Menee nykyisellä ohjaamolla lyhyemmällekin ja eritoten vaikka 10-15cm pitemmälle, jos vaihtaa 100-130 mm stemmin. 130mm stemmin voin tosiaankin antaa kaupan päälle matkaan, tai vaihtaa paikalleen. Olisikohan tämän runkokoko muistaakseni 56.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 3.6.2025 klo 13.28 ・ Ilmoituksen tunnus: 25377635