Kuvagalleria
(1/5)
Kaulakoru riipuksella Hopea Meripihka
Myydään142 €
Kuvaus
Ilmoitettu hinta on Osta heti -hinta, eikä se sisällä 9 %:n ostajakomissiota, 3 €:n ostajamaksua eikä toimituskuluja (tuotteet sijaitsevat ulkomailla). Tarkat kustannukset löytyvät Catawikin verkkosivustolta.
Upea riipus hopeaketjulla, ensimmäisen laadun sterlinghopeaa (925).
Tässä ripustimessa on keskellä koostettu meripihkan pala. Tämä kivi koostuu eri meripihkanviipaleista, jotka on liimattu yhteen.
Tämä yhdistetty meripihka on kooltaan 2 cm x 2,3 cm, suljetussa kotelossa, jossa on avoin takaseinä optimaalisen valonsyötön vuoksi.
Etualalla näet myös keskellä valkoisen pisteen, joka on mielestäni täytetty liimalla.
Ripustin on melko suuri ja yhdellä puolella siinä on putki, joka on väännelty sammalkiviä pitkin ja jatkuu edelleen ripustusrengas.
Rengas on valmistettu Gdanskissa, Puolassa, ja se on siis Baltian-ambra.
Tässä riipuksessa on 61 cm pitkä ja 2 mm leveä hiottu gourmet-ketju, joka on ensimmäisen laadun hopeaa.
Yksityiskohdat:
Riipuksen koko koukun kanssa mukaan lukien on 6,7 cm pitkä ja 2,9 cm leveä.
* Riipus on merkitty:
- 925 = hopeapitoinen leima
G = Gdansk, Puola
Kaikki esineet pakataan huolellisesti korutaskuun ja lähetetään seuranta- ja jäljitysjärjestelmän kanssa.
Tietoja Catawikista
Catawiki on Euroopan vierailluin erikoisesineiden kuratoitu markkinapaikka, joka tarjoaa yli 75 000 kohdetta huutokauppaan viikoittain. Missiomme on tarjota asiakkaillemme jännittävä ja saumaton kokemus vaikeasti löydettävien erikoistuotteiden ostamisesta ja myymisestä.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Sijainti
Ilmoituksen tunnus | 25681093 |
---|---|
Viimeksi muokattu | 6.6.2025 klo 14.03 |