Kuvagalleria
Exit-pakohuonepeli Idän pikajuna
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Exit-pakohuonepeli Idän pikajuna. Exit-pelit ovat yhteistyöhön perustuvia seikkailupelejä, joissa pelaajat yrittävät ympäristöään tutkimalla sekä pulmia ja arvoituksia ratkaisemalla päästä määräajassa ulos lukitusta huoneesta. Yksi murha, kahdeksan epäiltyä. Maailmankuulu yksityisetsivä Achilles Pussot on sattumalta samassa junassa – mutta hänet on lyöty tainnoksiin. Ehdittekö selvittää tapauksen hänen muistiinpanojensa avulla ennen kuin Idän pikajuna saapuu Konstantinopoliin?
Peli pelattu kerran ja me pystyimme pelaamaan peliä niin ettei ole tarvinnut tuhota mitään osia vaan tätä voi pelata seuraava uudestaan ihan samassa muodossa mitä se oli uutena. Paketissa mukana 1 koodinpurkukiekko, 86 korttia, 2 outoa esinettä, 3 suljettua liuskaa, 1 kirja ja 1 säännöt. Kesto arvioitu 45-90min. Vaikeus aste 4/5.
Hinta noudettuna 10€ Hiukkavaarasta. Postin kautta kulut 8.90€ lisätään hintaan. ToriDiili ei ole mahdollinen ikävä kyllä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 7.6.2025 klo 10.28 ・ Ilmoituksen tunnus: 25725532