Kuvagalleria
2000W invertteri / jännitteenmuunnin puhtaalla siniaallolla
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Invertterin avulla voidaan muuntaa 12 V tasavirtajännite 230 V vaihtovirtajännitteeksi eli perus pistorasian sähköksi. Jännitteenmuunnin mahdollistaa tavallisten verkovirralla toimivien laitteiden, kuten esimerkiksi kahvinkeittimen, jääkaapin tai vaikkapa tietokoneen käytön autossa, veneessä sekä esimerkiksi mökin aurinkosähköjärjestelmässä. Tehokas 2000 W invertteri soveltuu erityisesti autoihin, veneisiin ja matkailuajoneuvoihin sekä aurinkosähköjärjestelmiin. Siniaaltoa tuottavan invertterin sähkö on aina parasta laatua, joten se soveltuu kaikille sähkölaitteille. Useilla suojaustoiminnoilla varustettu invertteri on myös turvallinen käytössä.
Perus pistokkeen lisäksi laitteessa on myös suora USB ulostulo esimerkiksi älypuhelimen tai muiden USB liitännästä virtansa saavien vempeleiden lataukseen!
Huom: sähkölaitteet saattavat tarvita käynnistyessään huomattavasti nimellistehoaan enemmän virtaa. Invertteri kannattaa aina mitoittaa laitteen huipputehon mukaan!
Tulojännite: 10-15 V DC
Lähtöjännite: 220 - 240 V AC
Lähtöteho (jatkuva): 2000 W
Hetkellinen teho: 4000 W
USB ulotulo 5V
Taajuus: 50 Hz
Hyötysuhde: 90 %
Sammutus vähäisestä akun jännitteestä: 10,5 V (± 0,5 V)
Hälytys vähäisestä akun jännitteestä: 11,5 V (± 0,5 V)
Sammutus liian korkeasta akun jännitteestä: 15,5 V (± 0,5 V)
Sulake: 8 x 30 A
Ylikuormitussuoja
Suojaus väärinkytkennälle
Ylijännitesuoja
Oikosulkusuojaus
Ylikuumenemissuoja
Käyttölämpötila 0 - 40 Celsius astetta
Mitat (P x L x K): 372 x 230 x 108 mm
Paino: 6 kg
Ostettu vuosi sitten Virtasen kaupasta hintaan 329€. Ollut retkeilyautossa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 22.6.2025 klo 20.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 26370852