Sormus Hopea - 7.00ct. tw. Sitriini - Art Deco kultasepän työ
Myydään221 €
Kuvaus
Ilmoitettu hinta on Osta heti -hinta, eikä se sisällä 9 %:n ostajakomissiota, 3 €:n ostajamaksua eikä toimituskuluja (tuotteet sijaitsevat ulkomailla). Tarkat kustannukset löytyvät Catawikin verkkosivustolta.
Tyylikäs art deco -sormus on valmistettu hopeasta 835 ja on myös sinetöity sellaiseksi. Sormuksen mukana on myös mestarimerkki "H.S.".
Sormuksen pää on varustettu ohuella, ovale-paineistetulla keltaisella citriinillä, joka on aseteltu hienoon Millegriffes-kehykseen. Tämä citriini on ympäröity leveällä koristekehyksellä, joka on koristeltu aikakauden rikkailla koristeparsilla ja stilisoiduilla kukilla sormuksen olkapäissä.
RG 56/57 = noin 17,9 mm renkaan raidan sisähalkaisija.
Renkaankoppa noin 18,8 mm x 18,2 mm
Sitriini noin 10,6 mm x 14,5 mm = noin 7 ct.
Kultasepän suoja vuosilta noin 1920/25 hyvässä, huollettu kunnossa kevyillä käyttömerkeillä.
Toimitus tapahtuu uudessa koruarkussa / korupussissa.
Esitetyt korukotelot, telineet, esittelyt tai muut valokuvausvälineet ovat valokuvaajan omaisuutta, eivätkä ne kuulu tarjoukseen.
Lähetys vakuutettuna arvopaperina tai DHL-pakettina.
HUOMAA: Asianomaisten maiden tulli- ja tuontimaksut sekä saaren toimituskulut ovat ostajan vastuulla.
Huomioimme nimenomaisesti, että EU-lainsäädännön peruuttamisoikeuden muutoksen seurauksena ostaja vastaa palautuskustannuksista arvorajasta tai palautuksen syystä riippumatta.
Minulla ei ole vaikutusta toimitusyritysten käsittelyaikoihin kussakin EU-maassa.
Jos sinulla on kysyttävää toimitusajasta, ota yhteyttä maasi postiin ja ole tarvittaessa kärsivällinen.
.
Tietoja Catawikista
Catawiki on Euroopan vierailluin erikoisesineiden kuratoitu markkinapaikka, joka tarjoaa yli 75 000 kohdetta huutokauppaan viikoittain. Missiomme on tarjota asiakkaillemme jännittävä ja saumaton kokemus vaikeasti löydettävien erikoistuotteiden ostamisesta ja myymisestä.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.