
Kuvagalleria
Anna-Liisa Enkovaara : Naisten rohdot
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Monet naiset käyttävät nykyaikaisia rohtoja - luontaistuotteita ja ravintolisiä - toiveenaan ylläpitää terveyttä tai löytää apua erilaisiin vaivoihin. Niiden joukossa on tutkittuja ja lääketiedettäkin kiinnostavia aineita, kuten rasvahappoja ja maitohappobakteereja. Toisaalta kaupoista on edelleen saatavana perinteisiä, vuosisatoja käytettyjä lääkekasveja, kuten humalaa ja kamomillaa.
Naisten rohdot -kirja tarjoaa luontaistuotteiden käytöstä kiinnostuneille naisille tutkimuksiin perustuvaa tietoa tuotteiden vaikutuksista ja mahdollisista haitoista. Teoksesta löytyy uutta tietoa myös omega-3-rasvahapoista, homeopaattista valmisteista ja aasialaisista rohdoksista. Kirja tarjoaa vinkkejä siitä, mitä tuotteita kannattaa kokeilla ja mitä jättää kokeilematta.
Naisten rohdot esittelee lukuisia naisten käyttämiä rohtoja ja luontaistuotteita, joita suositellaan esimerkiksi iho-ongelmien, vaihdevuosivaivojen ja migreenin helpottamiseen tai ehkäisyyn.
Hyväkuntoinen pehmeäkantinen kirja.
Duodecim 2008. 1 painos.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.6.2025 klo 22.31 ・ Ilmoituksen tunnus: 26693535