Kuvagalleria
(1/1)
RF Ideas Air-ID-toisto Mifare USB -lukija
Myydään129 €
Kuvaus
rf IDEAS Playback MIFARE -lukija on plug-and-play-tyyppinen RFID-lukija, joka on suunniteltu integroimaan kontaktittoman korttidatan saumattomasti olemassa oleviin sovelluksiin ilman ohjelmistomuutoksia tai -päivityksiä.
pcProx Playback yhdistää kontaktittomat kortit olemassa oleviin sovelluksiin ja järjestelmiin ilman, että näitä järjestelmiä tarvitsee muuttaa tai päivittää. Ohjelmistoja ei tarvitse ottaa käyttöön. Plug-and-play-tyyppinen pcProx Playback -lukija toimittaa käyttäjätiedot kontaktittomalta kortilta haluttuun sovellukseen tai koneeseen.
Dataa voidaan kirjoittaa kortille pcProx Writer -ohjelmalla. Monissa tapauksissa Playback-lukija voidaan konfiguroida lukemaan kortilla jo olevia tietoja. Lukija on välittömästi konfiguroitavissa, jolloin käyttäjät voivat muuttaa luettavan tiedon sijaintia kontaktittomalla kortilla.
Tämä monipuolinen lukija poistaa uusien laitteistojen integrointiin usein liittyvät monimutkaisuudet. Sen plug-and-play-toiminto tarkoittaa, ettei pilottitestejä, laajaa koulutusta, ohjelmistopäivityksiä tai yhteensopivuusongelmia tarvita, mikä vähentää merkittävästi käyttöönoton vaivaa ja IT-tuen tarvetta.
Tehokkuutta ja kustannussäästöjä ajatellen suunniteltu rf IDEAS Playback MIFARE -lukija tarjoaa vankan ja luotettavan ratkaisun erilaisiin sovelluksiin, jotka vaativat turvallista ja kätevää kontaktitonta korttivuorovaikutusta, joten se on ihanteellinen valinta yrityksille, jotka etsivät virtaviivaista tiedonsyöttöä.
Laitetyyppi: RFID-lukija - kontaktiton
Liitäntätyyppi: USB
OK-ilmoitus: Äänimerkki, LED-merkkivalo
Mukana tulevat kaapelit: 1 x USB-kaapeli - integroitu
Laitteen ominaisuudet: USB HID -liitäntä
Yhteensopivuusstandardit: C-Tick, FCC, RoHS
Vaadittu käyttöjärjestelmä: UNIX, Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows Vista / 2000 / XP
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Hyvä
Sijainti
Ilmoituksen tunnus | 27200518 |
---|---|
Viimeksi muokattu | 11.7.2025 klo 15.14 |