Kuvagalleria
Kerranelämässä Pohjois-Norja opas vuorille ja vuonoille
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Millaista on valassafarilla? Mitä ovat sherparappuset? Missä on pyöreiden kivien peittämä rullakiviranta, entä tuhansien lunnien asuttama lintusaari? Kuinka autoilija maksaa lauttamaksut ja mitä tulli sanoo kalasaaliin tai koiran kuljettamisesta rajan yli?
Kerran elämässä Pohjois-Norja – opas vuorille ja vuonoille vastaa näihin ja moneen muuhun kysymykseen. Kirjan avulla löydät parhaat päivävaellukset, kiehtovimmat sotarauniot ja hienoimmat hiekkarannat.
Yli 300 nähtävyyden ja elämyksen joukossa on sekä kestosuosikkeja ensimmäistä Norjan-matkaa suunnittelevalle että tuntemattomampia kohteita kokeneelle matkaajalle.
Kirjan tekijä, toimittaja-valokuvaaja Ville Palonen, menetti sydämensä Pohjois-Norjalle yli vuosikymmen sitten. Siitä lähtien hän on kiertänyt kesäisin ja syksyisin pohjoisen huimia maisemia. Hyppää kyytiin matkalle Helgelandista kohti Varanginvuonon viimeistä rantaa!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 13.7.2025 klo 12.18 ・ Ilmoituksen tunnus: 27263189