Kuvagalleria
Seppo Rihlama oppikirjat
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Aihe: Muut oppikirjat
Myydään hyväkuntoiset värioppikirjat:
Seppo Rihlama:
Värioppi
Julkaistu 1985
Etusivulla nimimerkintä.
- Värioppi on perusteellinen värialan oppi- ja tietokirja. Kirja on tarkoitettu käytettäväksi lähinnä keskiasteen oppilaitosten käsi- ja taideteollisuuden, pintakäsittelytekniikan, rakennustekniikan ja vaatetustekniikan peruslinjoilla sekä soveltuvilta osiltaan graafisen tekniikan, prosessi- ja laboratoriotekniikan sekä kaupan ja hallinnon peruslinjoilla. Teos soveltuu myös korkeakouluasteiseen opetukseen sekä itseopiskelijoille värialan perusteokseksi.
Väriopissa esitellään sekä värialan teoriaa että käytännön sovelluksia. Kirjaan sisältyvien laajojen hakemistojen ja kattavan värialan sanaston ansiosta sitä voidaan käyt-
tää alan hakuteoksena.
Väriopin kirjoittaja arkkitehti Seppo Rihlama on Tampereen teknillisen oppilaitoksen arkkitehtuurin yliopettaja ja värialan erikoisasiantuntija.
Väriopissa on 144 sivua ja yli 200 kuvaa, joista 140 on värikuvia.
Seppo Rihlama:
Valaistus ja värit sisustussuunnittelussa. 1.p. 2000. Etusivulla omiste, muuten hyväkuntoinen pehmeäkantinen kirja.
Nouto.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 2.8.2025 klo 11.13 ・ Ilmoituksen tunnus: 28095376