
Kuvagalleria
Vintage kukkamekko
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 1,50 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Vintageliikkeestä ostettu pinkki vintagemekko sinisellä kukkakuosilla. Vaikuttaa itse ommellulta. Veikkaan että on peräisin 70-luvulta/80-luvun alusta.
Sanoisin että istuu koot S-L. Kuvassa päällä 38/40-kokoisella. Perhoshihat tuovat väljyyttä ja mukavuutta yläosaan.
Kunto muuten erinomainen, mutta myyntiin laittaessa löysin helmasta pienen tumman tahran, joka ei lähtenyt sappisaippualla. Tahra on voinut olla siellä jo ostaessani mekon, se on huomaamattomassa kohdassa ja kätkeytyy kuosiin. Kuvassa mekko on silityksen tarpeessa.
Laitan mittoja ja lisätietoja kysyttäessä!
Postitus Toridiili tai nouto Laajasalon Yliskylä. Hertsikan metroasema myös mahdollinen riippuen ajankohdasta. 🌸
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 30.5.2026 klo 11.29 ・ Ilmoituksen tunnus: 28202093