
Kuvagalleria
Uudenveroinen Elle TENS+ kivunlievitys (sis. uusi emätinelektrodi)
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Myydään uudenveroinen, vain hetken kokeiltu Elle TENS+ -kivunlievityslaite. Mukaan kauppaan erikseen hankittuja, iholle kiinnitettäviä, uusia elektrodityynyjä 30 kpl. Tuote sisältää myös käyttämättömän emätinelektrodin. Mukaan saa halutessaan pari kertaa käytetyt 4 elektrodia. (Näitä pystyy käyttämään useita kertoja.)
Nouto, toridiili tai postitus Matkahuollon pakettina +5€.
Tietoa:
Elle TENS+™ on tehokas, lääkkeetön kivunlievityslaite, jossa on kolme eri toimintoa samassa laitteessa. Helppokäyttöinen, digitaalinen TENS-laite on kehitetty erityisesti odottaville äideille. Sitä voi käyttää supistusten ja synnytyksen jälkeisten kiputilojen lievittämiseen sekä lantionpohjan lihasten stimuloimiseen synnytyksen jälkeen. Elle TENS+ -laite koostuu TENS-laitteesta ja kolmesta eri tarkoitukseen sopivasta ohjelmasta.
Elle TENS + -laitetta voi käyttää:
1. Synnytyskipujen hoidossa.
2. Erilaisiin kroonisiin ja akuutteihin kipuihin, kuten selkäkipuun, hartiakipuun, niveltulehdukseen, iskiakseen, urheiluvammoihin, migreeniin, kuukautiskipuihin ja leikkausten jälkeisiin kipuihin.
3. Inkontinenssin hoitoon (aikaisintaan 12 viikkoa synnytyksestä).
Myyntipakkaus sisältää seuraavat osat:
- 1 kpl Elle TENS + -laite
- 4 kpl itsekiinnittyviä elektrodityynyjä (40 x 100 mm). Nämä laitteen mukana tulleet ovat olleet käytössä, joten laitteeseen on hankittu uusia elektrodityynyjä runsaasti (30 kpl). Ne saa mukaan.
- 2 liitintä, 1 varaliitin
- 2 paristoa, 2 varaparistoa
- Säilytyspussi
- Kaulanauha
- Käyttöohje ja englanninkieliset pikaopas ja lääkkeetön kivunlievitysopas ja elektrodien kiinnitysohje
- 1 kpl emätinsensori (käytä aikaisintaan 12 viikkoa synnytyksestä)
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 9.8.2025 klo 11.53 ・ Ilmoituksen tunnus: 28455114