
Kuvagalleria
Suomen Kuvalehti – Vuosikirja 1946 | Historiallinen aikakausiteos
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kohtalainen
Myydään harvinainen Suomen Kuvalehden vuosikirja vuodelta 1946. Teos tarjoaa kattavan katsauksen sodanjälkeisen Suomen tapahtumiin, kulttuuriin ja yhteiskuntaan. Kirja on painava ja laadukkaasti sidottu – aikansa arvokas julkaisu.
Sopii keräilijälle, historiasta kiinnostuneelle tai nostalgiselle sisustajalle.
Kirjan yleiskunto on ikäänsä ja painoonsa (lähes 4 kg) nähden hyvä - kansissa muutama kulumajälki muuten siistit. Sivut kiinni niteessä, ei irtosivuja. Ensimmäisellä tyhjällä sivulla lapsen liitupiirros (alle 3-vuotiaan) ja revitty tyhjä sivu. Viimeisellä tyhjällä sivulla pieni repeämä yläreunassa. Viimeisellä sisältösivulla persoonallisena yksityiskohtana säilynyt osoitetarra. Koska kirja on järkälemäinen, niin se sopinee myös sisustuselementiksi.
Hinta 20 euroa / tarjoa. Nouto Tampereelta, mutta postituskin mahdollinen (postikulut ostajalle).
Hakusanat: Suomen Kuvalehti, vuosikirja 1946, vanha kirja, historiallinen kirja, aikakauslehti, keräilykirja, vintage-kirja, retrokirja, sisustuskirja, vanha julkaisu, sota-ajan Suomi, jälleenrakennus, antiikkikirja, vanha painotuote, suomalainen historia, vanha aikakauslehti, vanha vuosikirja, vanha teos, keräilykohde, nostalginen kirja, vanha sisustusesine, vanha kirja sisustukseen, vanha kirja koristeeksi, vanha kirja lahjaksi, vanha kirja keräilijälle
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.8.2025 klo 23.07 ・ Ilmoituksen tunnus: 29307701