Kuvagalleria
Kahdesti rokotetut kotikissanpennut varattavissa, luovutus 6.10 alkaen
Myydään
690 €
Tuotteen kuvaus
Ikä: 9 viikkoa
Suomessa Helsingissä syntyi 30.6.2025 suloisia ihmisläheisiä pehmeäturkkisia kotikissan pentuja, pienillä tupsukorvilla.
Nyt varattavissa: 2 punaista poikaa, 1 kilpikonnakuvioinen tyttö, ja 1 musta poika valkoisin merkein.
Pennut on madotettu säännöllisesti. Eläinlääkäri on jo tarkastanut, siruttanut ja rokottanut. Pennut saavat vielä toisen rokotuksen ennen luovutusta.
HUOM: kissanpennut ovat erihintaisia. Musta poika valkoisin merkein 690€, kilpikonnatyttö 790€, punaiset pojat 840€. Varausmaksu 100€ mikä vähennetään loppusummasta. Loppusumma pentua noudettaessa. Varausmaksua ei saa takaisin, jos ostaja peruu kaupat. Ei rekisteröidä.
Kuvissa emo pentujen kanssa, pennut, isäkissa. Isäkissa ei ole minun kissani. Emo painaa 6kg, isäkissakin on iso. Emon väritys on kilpikonna, isän mustasavu.
Pennut sekä vanhemmat ovat sisäkissoja. Myydään perheenjäseniksi ja sisäkissoiksi tai valjaissa ulkoileviksi. Pennut ovat käyneet lasitetulla parvekkeella.
Luovutus tapahtuu aikaisintaan 14 vk ikäisinä (6.10-) eläinlääkärin pentutarkastuksella, kahdesti rokotettuna, sirutettuna ja 3vk-iästä alkaen Mirrix Vet-matolääkkeellä 2vk välein madotettuna.
Pennut ovat oppineet kissojen tavoille, ovat sisäsiistejä, on sosiaalistettu muihin kissoihin sekä ihmisiin, ovat tottuneita hoitotoimenpiteisiin kuten kynsien leikkuuseen, hampaiden pesuun, korvien puhdistukseen, turkin harjaamiseen, sylittelyyn, silittelyyn, monipuoliseen käsittelyyn, kodin ääniin, robotti-imuriin, ja kantokoppaan.
Mikäli ostaja toivoo, voin yrittää totuttaa myös valjaisiin.
Kuivaruokaa ja vettä on esillä kokoajan. Pennut juovat vettä ja syövät laadukasta penturuokaa: märkä- sekä kuivaruokaa, sekä raakaa broileria, naudanlihaa, kananmunaa. Emo imettää vielä pentuja satunnaisesti. Lisäksi saavat myös kissojen Biobak-maitohappobakteereja ja kissanpentujen vitamiineja.
Elämän aluksi 3 viikon ajan pennut saivat emonmaidon lisäksi myös Aptus pentuboosteria ja emon maidonkorviketta useita kertoja vuorokaudessa.
Mukaan pentu saa pienen pentupaketin: tuttua ruokaa ja tutuntuoksuisen (emon ja sisarusten tuoksuisen) ”unirievun”, ja tutun lelun, jotta uuteen kotiin siirtyminen tuntuisi turvalliselta.
Pentuja saa tulla katsomaan ja varaamaan (Hki, Vuosaari). Samalla näkee myös emokissan, jonka rakastavassa hoivassa pennut saavat olla tärkeät 14 viikkoa.
Lisätietoa ja kuvia yksityisviestillä.
Kasvattaja: Hanna Nyfors
Pitopaikkatunnus:FI000018740396
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 3.9.2025 klo 9.22 ・ Ilmoituksen tunnus: 29735552