Kuvagalleria
Arabia 385 vintage maljakko, suunnittelija Karl Heinz Schulz-Köln
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,50 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Harmaa Arabia 385 maljakko, suunnittelija Karl Heinz Schulz-Köln, korkeus runsaat 27 cm. Maljakko on fajanssia ja se oli tuotannossa 1955-1962. Maljakon erikoisuus on siinä että yhden suuaukon sijasta maljakossa on kolme aukkoa, joihin kukat pujotetaan. Maljakko sopii graafisille, yksinkertaisille asetelmille.
Väri on virallisesti harmaa, mutta se on pikemminkin harmaanvalkoinen, mattapintainen. Maljakko on erittäin hyvässä kunnossa, myös sisältä krakeloitumaton ja siisti. Korkean ja kapean muodon vuoksi maljakon sisältä ei saa kuvaa jossa kunto olisi havaittavissa.
Toridiili tai nouto
1960-luku 1950-luku mid century scandinavian modern
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 7.9.2025 klo 10.38 ・ Ilmoituksen tunnus: 29945450