
Kuvagalleria
Itämeren lokkilinnut (1986) – harvinainen lintukirja, lähes uudenveroinen
Myydään
Toimitus alkaen 1,49 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,25 €. Toimituskulut normaalisti 2,99 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Myynnissä harvinainen ja laadukas lintutieteellinen kirja, Matti Harion toimittama Itämeren lokkilinnut, määritys ja esiintyminen. Kirjan kustantaja on SLY:n Lintutieto Oy ja se on julkaistu vuonna 1986. Sivumäärä on 263 ja ISBN 951-95560-6-0 .
Mukana toimitustyössä ovat olleet myös Esa Lammi, Jörgen Palmgren ja Kari Reinikainen. Kirja sisältää runsaasti kuvitusta. Erinomainen lähde Itämeren alueen lokkilintujen määritykseen ja levinneisyyteen – sopii niin harrastajalle kuin tutkijalle.
Kirja on lähes uudenveroinen. Kansilehden ylä- ja alanurkassa lievää kulumaa selkämyksessä (näkyy vain läheltä tarkasteltaessa). Sivut ovat siistit, ei merkintöjä, ei tahroja. Todella hyväkuntoinen yksilö! Harvoin tarjoilla.
Hinta 30 euroa. Nouto Tampere tai postitus (+postikulut). Kysy lisää -vastaan mielelläni.
Hakusanat: Itämeri, lokkilinnut, Itämeren lokkilinnut, Matti Hario, Lintutieto, SLY:n Lintutieto Oy, määritysopas, Suomen Lintutieteellinen yhdistys, Suomen Lintutieteellisen yhdistyksen julkaisuja
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.11.2025 klo 20.44 ・ Ilmoituksen tunnus: 29994036




