Kuvagalleria
Marimekon lattiatyyny JÄTTI
Myydään
400 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Leveys: 110 cm
Merkki: Marimekko
Myydään Marimekon uniikki(?) lattiatyyny. Allergiaystävällinen kotitalous (ei lemmikkejä).
Ostettu 10 vuotta sitten Flow Festivalin kalustevarastomyynnistä Marimekon iso lattiatyyny. En tajunnut tällöin, että kyseessä oli Marimekon tyyny, kuin vasta vuosia myöhemmin, kun näin logolapun.
Lattiatyyny on todella iso, ja arvioin, että sen lävistäjä on 150-170cm, sillä sen päällä mahtuu makoilemaan viistossa aikuinen nainen. Pituus/leveys on tällöin arviolta 106-120cm. Voin tarvittaessa mitata tarkemmat speksit.
Marimekko-kuosina taitaa googlailun perusteella olla Anna-Maija Metsosen ”Kuulas valkea”. Olen koittanut googlailla, mutta en löydä samaista tai vastaavanlaista lattiatyynyä mistään (samassa kuosissa tai edes samaa kokoa). Saattaa siis olla, että tyynyjä ei ole valmistettu monia tai että se on kustomoitu Flowta varten.
Yhdessä kuvassa 0.5l lähdevesi antamaan osviittaa koosta.
Tyynyssä jotain käytön jälkiä, mm. kankaaseen tullut jotain pieniä reikiä pesukoneesta.
Sijaitsee Malmilla, Mobilepay/tilisiirto/käteinen.
Fatboy, lattiatyyny, sisustuselementti, uniikki
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.9.2025 klo 12.03 ・ Ilmoituksen tunnus: 30099528