Kuvagalleria
Focus Jam2 6.8 Nine XL
Myydään
2 100 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Tyyppi: Sähköpyörät
Myynnissä valmiina ajoon oleva, juuri huollettu Focus sähkömaastopyörä. Pyörä on kokoa XL/49 eli valmistajan mukaan sopii 186-199cm ajajalle.
Kuljetus mahdollista.
Pyörä on suunniteltu trail ajoon ja siinä on lukittavat iskunvaimentimet eli sopii hyvin kadulla ajoon, kovempaan maastoon sekä kaikkeen niiden välillä.
Speksit/osat:
-jousto 150mm/150mm
-29x2.4" renkaat
-vuosimalli 2021
-ajettu 3200km
-moottori bosch performance line CX 85nm
-akku bosch 625wh
-näyttö bosch purion
-keula fox float rhythm 34
-iskari fox float x factory
-Vaihteisto 12s shimano slx
-jarrut shimano mt520, 200mm levyt
Ketjuilla ajettu noin 100km. Keulan alajalkahuolto tehty 5km sitten. Takaiskari vaihdettu vuosisitten foxin parhaimpaan sarjaan, maksoi 600€.
Mukaan tulee laturi, 2x avaimet ja alkuperäinen osto kuitti.
Myydään juuri sellaisena kuin kuvissa esiintyy. Akun kunto ilmeisen hyvä, ei eroa kestoltaan saman kokoisen akun omaaviin uusiin pyöriin mitä ollut muiden kanssa lenkillä. Kyseessä siis ehjä täysin käyttövalmis pyörä. Käytön jälkiä toki löytyy, niistä pahimmista napattu kuvakin. Pyörää ei ole viritetty, eikä se tarvitse mitään pakollista vakuutusta.
Itse olen 192cm/90kg ja on juuri oikean kokoinen ollut. Myyn, koska olen hommannut toisen vähän erilaisen pyörän.
Kuljetuskin tosiaan onnistuu, sovitaan siitä tapauskohtaisesti. Hinnan pitäisi olla melko kilpailukykyinen, tuohon hintaan ei näitä oikeaa maastoajoa kestäviä täysjousto sähkäreitä ole montaa tarjolla.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 21.9.2025 klo 20.23 ・ Ilmoituksen tunnus: 30643950