Kuvagalleria
Vintage Kuutar-riipus pronssi Kalevala&Kalevala rintakoru Aalto
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 4,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Merkki: Kalevala
Sukupuoli: Naiset
Päämateriaali tai -kivi: Muu materiaali
Muu materiaali tai kivi: Muu materiaali
Riipus on ollut käyttämättömänä kuvassa olevassa rasiassa. Germund Paaerin 1940-luvulla suunnittelema Kuutar on klassikkokoruistamme se kaikkein ikonisin. Viikinkihenkisen pronssiriipuksen spiraalit symboloivat elämän kiertokulkua, ja pienet helat karkottavat helinällään pahoja henkiä.
KORUSARJAN TARINA:
Kuutar, korea neito, yötaivaan valtijatar. Kuutar kehrää kultalankaa, sylissään ikuisen elämän spiraalit. Kuuttaren helkkyvät helat ovat kuin kultaiset säteet, jotka karkottavat pahat ajatukset ja valaisevat maailman ja mielen. Kuutar, Kalevala Originals -koruista tunnetuin, on saanut innoituksensa viikinkiaikaisten korujen kauneimmista yksityiskohdista ja koristeaiheista. Kalevalasta nimensä saaneen Kuuttaren loi taiteilija Germund Paaer 1940-luvulla.
Kaunis ja siistikuntoinen Kalevala Korun pronssinen Aalto-sarjan rintakoru keraamisella keskustalla. Taustapuolella leimat KK ja MADE IN FINLAND. Kiinnitysmekanismi toimii moitteettomasti.
Brändi ja malli: Kalevala Koru, Kalevala, Aalto, Aalto-sarja
Korutyyppi: rintakoru, rintaneula, solki, pronssisolki
Materiaali: pronssi, pronssinen, keramiikka, keraaminen
Tyyli: vintage, retro, suomalainen design, designkoru, klassikko
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 25.5.2026 klo 7.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 31118346

