Kuvagalleria
Merenneitomallinen hääpuku
Myydään
Toimitus alkaen 6,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 9,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: 42
Väri: Valkoinen
Tämä kaunis hääpuku on St. Patrick La Sposan suunnittelema. Malli on Mullet. Laadukas, tukeva ja upean naisellisen siluetin antava. Merenneitomallinen.
Takana kaunis laahus.
Takana vetoketju, joka jää piiloon nappien taakse.
Mekossa on sisäärakennettu tukivyö ja todella laadukas rakenne, joten se pysyy mukavasti ja tukevasti päällä, eikä valu alas tanssilattialla.
Väri off white, luonnonvalkoinen.
Koko on us 10, eurooppalainen 42. Pukua ei ole käytetty, eikä muokattu. Se on pitkä ja sopii jopa 180cm (tai enemmänkin?) pitkälle morsiamelle korkojen kanssa. Mekko on edestä n. 145cm pitkä. Takaa mekko on pidempi, n. 200cm. Yleensä häämekko lyhennetään omien mittojen mukaan, mutta tämä on edelleen alkuperäinen muokkaamaton, joten sopii todella monelle morsiamelle.
Otin suurpiirteisiä mittoja, mutta nämä eivät ole ihan tarkkoja:
Kapein kohta rintojen alla 38cm, lantio 50cm.
Mekkoa saa tulla sovittamaan Vihtiin.
Ostin tämän kaunottaren morsiamelta, jolla puku oli jäänyt käyttämättä. Tein oston netissä ja tulkitsin kokolappua väärin (kuvassa). Luulin puvun olevan kokoa 38, mutta se on lähempänä 42, joten laitan eteenpäin.
Minä en ole pessyt tai höyryttänyt pukua. Siinä on edelleen hintalappu kiinni.
----
Hääpuku häämekko pitsi pitsinen merenneito mermaid fishtail kapealinjainen vartalonmyötäinen klassinen
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.5.2026 klo 20.24 ・ Ilmoituksen tunnus: 31479718
