Kuvagalleria
(1/5)
Keravan Puusepäntehdas "Olavi" nojatuoli design Olavi Hänninen
Myydään120 €
Kuvaus
Tavararahaksi on yksi Suomen suurimmista second hand myymälöistä ja verkkokaupoista. Ilmainen postitus yli 60 € kaikkialle Suomeen ja kuljetus yli 150 € pääkaupunkiseudulla. Osta heti verkkokaupasta ja nouda Espoosta.
Kysy lisätietoja asiakaspalvelusta SKU: 1465-87145.
Olavi Hänninen design, nojatuoli "Olavi", valmistaja Keravan Puusepäntehdas, Oy Stockmann Ab:lle 1900-luvun puoliväli, jossa on ruskea kangasverhoilu ja puujalat. Istuinosa on mukavan pehmeä ja selkänoja tarjoaa hyvän tuen. Tämä tuoli on erinomainen esimerkki aikakauden muotoilusta, jossa yhdistyvät mukavuus ja yksinkertainen estetiikka.
50-luku tunnetaan modernin muotoilun aikakautena, jolloin huonekalut alkoivat saada minimalistisempia ja funktionaalisempia muotoja. Tämä nojatuoli edustaa juuri tätä tyyliä, jossa korostuvat selkeät linjat ja käytännöllisyys.
Kunto on kohtuullinen, mutta kankaassa on näkyvissä kulumaa ja värjäytymiä. Puujaloissa on naarmuja ja pieniä kolhuja, jotka kertovat huonekalun iästä ja käytöstä.
Hakusanat: nojatuolit, lepotuoli, kangas, ruskea, huonekalu, huonekalut, puujalat, Valmistaja, käytetyt huonekalut, Tuoli, vintage huonekalut, tuolit, vintage, retro, istuin, sisustus, nojatuoli
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
 - Hyvä
 
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 32513642 | 
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 3.11.2025 klo 20.19 |