Kuvagalleria
(1/11)
Antiikki ruokapöytä 1700 luku
Myydään308 €
Kuvaus
Tavararahaksi on yksi Suomen suurimmista second hand myymälöistä ja verkkokaupoista. Ilmainen postitus yli 60 € kaikkialle Suomeen ja kuljetus yli 150 € pääkaupunkiseudulla. Osta heti verkkokaupasta ja nouda Espoosta.
Kysy lisätietoja asiakaspalvelusta SKU: 1465-84669.
Vanhan maailman harvinainen, massiivipuinen ruokapöytä. Talonpoikaisrokokoo klaffipöytä, joka on omistajan mukaan peräisin 1700-luvulta. Pöydässä on kauniit, kääntyvät jalat ja keskellä vetolaatikot pöydän molemmin puolin. Pöydän klaffikannet ovat laskettavat, mikä tekee siitä monikäyttöisen ja tilaa säästävän ratkaisun pienempiin tiloihin. Pöydän materiaali on tukevaa ja kestävää, ja sen ruskea sävy tuo lämpöä ja kodikkuutta sisustukseen. Jossain vaiheessa pinnat on huolettu ja entisöity - tämä uniikki pöytä on valmis uuteen kotiin tuomaan rustiikkia henkeä ruokailun ääreen.Talonpoikaisrokokoo-tyyli on tunnettu yksinkertaisuudestaan ja käytännöllisyydestään, mutta siinä on myös rokokoolle tyypillisiä koristeellisia piirteitä. Tämä tyyli oli suosittu erityisesti maaseudulla, ja se yhdistää rokokoon eleganssin talonpoikaiskulttuurin käytännöllisyyteen.Pöydässä on ajan patinaa ja kulumaa, mikä lisää sen historiallista arvoa. Pöydän pinnassa on näkyvissä naarmuja ja pieniä kolhuja, mutta se on silti rakenteellisesti hyvässä kunnossa. Pöydän saranat ja liitokset ovat tukevat, ja se on valmis käyttöön sellaisenaan. (mitat ilmoituksessa avattuna ovaaliin muotoon)
Hakusanat: antiikki, ruokapöytä, uniikki erikoinen talonpoikaisrokokoo, 1700-luku, laskettava kansi klaffipöytä pöytä pöydät puupöytä klaffi taso antiikkinen puinen vintage
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Hyvä
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 32513659 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 3.11.2025 klo 17.20 |
