
Kuvagalleria
(1/5)
Artek Aalto jakkara 60 musta
Myydään188 €
Kuvaus
Artekin kolmijalkainen 60 klassikkojakkara. Pinottava jakkara toimii mainiosti niin istuimena, kuin kätevänä pikkupöytänä. Vuonna 1933 lanseerattu jakkara oli aikansa muotoilusensaatio. Sen tekninen toteutus oli vallankumoksellinen ja se toimi alkusysäyksenä modernille skandinaaviselle muotokielelle. Jakkara on Alvar Aallon käsialaa.
Normaalia kulumaa. Yleisvaikutelma hyvä.
Väri: Musta
Leveys: 38 cm
Korkeus: 44 cm
Syvyys: 38 cm
Lisätietoja ja lisää kuvia löydät klikkaamalla Mjukin verkkosivuille painamalla nappia ”Osta myyjän sivustolta”. Verkkosivuilta näet myös tuotteen saatavuuden ja voit ostaa huonekalun muutamalla klikkauksella.
Mjukilta löydät pohjoismaiden laajimman valikoiman kiertotalous- ja second hand -huonekaluja saman katon alta.
- Puhdistettuja second hand -huonekaluja
- Kestäviä kiertotalouskalusteita suoraan brändeiltä jopa 80 % edullisemmin
- Nopea kotiinkuljetus ja palautusoikeus
Mjuk-kuljetukset alueilla Helsinki, Espoo, Vantaa, Turku, Tampere ja muu Uusimaa. Muille alueille kuljetamme Postin kautta. Voit myös säästää toimituskuluissa noutamalla tilauksesi itse varastoltamme Vantaalta.
Selaa koko Tori-kauppamme valikoimaa: https://www.tori.fi/tori-kaupat/mjuk
Instagram: www.instagram.com/mjuk.fi
Selaa koko tuhansien huonekalujen valikoimaamme: https://www.mjukhome.com/fi-fi
Hakusanat: tuoli tuolit ruokapöydän tuoli ruokatuolit ruokatuoli ruokapöydäntuoli ruokapöydäntuolit tuoleja jakkara palli baarijakkara
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Hyvä
- Korkeus
- 44 cm
- Leveys
- 38 cm
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 33057283 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 12.11.2025 klo 16.12 |

