Kuvagalleria
(1/8)
UPEA käsinsolmittu KASHAN MATTO (vintage) 300*200
Myydään1 499 €
Kuvaus
Tuotekoodi: vm00440
Upea käsin solmittu Keşan-matto. Tämä matto on hyvin erityinen ja ainutlaatuinen. Se on noin 70 vuotta vanha, mutta käytännössä upouusi. Tätä signeerattua Keşan-mattoa on käytetty vain vähän tai ei ollenkaan. Se on lähes antiikki, mutta yllättäen se on täysin käyttämätön ja käytännössä upouusi. Se on myös todella kaunis matto. Hapsut ovat puuvillaa ja kudos villaa. Mattoasiantuntijat kertovat maton iän, eivät minun arvaukseni. Jos olet utelias, voit kysyä tuntemaltasi mattoasiantuntijalta. Tämän ikäisen ja täydellisessä kunnossa olevan Keşan-maton tyypillinen markkinahinta on 5 000 euroa tai enemmän. Voit myös tutkia hintaa. Kuka haluaisi omistaa tämän arvokkaan maton?
Tervetuloa Mesopotamia Mattoon! Tarjoamme laajan valikoiman korkealaatuisia mattoja eri kokoisina, väreinä ja malleina. Meiltä löydät täydellisen vaihtoehdon kotiisi.
📍 Varastomme sijaitsee osoitteessa: Koukkuniementie 23 A, Espoo
📧 Sähköposti: mesopotamia.matto@gmail.com
📞 Puhelin: 0406300499
📷 Instagram: @mesopotamiamatto
🚚 Nopea ja ilmainen toimitus koko Suomeen!
📦 Tarjoamme ilmaisen toimituksen kaikkialle Suomeen.
🚗 Pääkaupunkiseudulla (Helsinki, Espoo, Vantaa) toimitamme matot suoraan kotiovellesi enintään 2 päivän sisällä!
👀 Haluatko nähdä maton ennen ostoa?
Voit tulla katsomaan mattoa varastollemme ennen ostopäätöstä. Ota meihin yhteyttä ja varaa aika!
📄 Etsitkö täydellistä mattoa, mutta et ole varma valinnastasi?
Alta löydät lomakkeen, jonka täyttämällä voimme suositella sinulle sopivia vaihtoehtoja tarpeidesi mukaan. Autamme sinua löytämään täydellisen maton!
https://forms.gle/hSVo11BXcDwJq6Si8
❓ Kysyttävää?
Jos sinulla on kysyttävää tuotteistamme, toimituksesta tai muista asioista, ottaa yhteyttä. Autamme mielellämme!
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Kuin uusi
- Korkeus
- 300 cm
- Leveys
- 200 cm
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 33523988 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 22.11.2025 klo 15.30 |