
Kuvagalleria
Lumilauta 159cm Nitro Santoku Nitro team pro siteillä
Myydään
320 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Monenlaiseen laskuun sopivat Nitron lumilauta ja siteet. Tästä laadukas paketti seuraavalle laskijalle vielä moneen kauteen. Pohja kaipaa huoltoa, mutta mitään syvempää naarmua ei ole. Siteissä yksi virhe (tästä kuva). Ollut kahden kauden verran epäsäännöllisessä käytössä.
Nouto Lohjalta tai omien menojen mukaan onnistuu treffit Turku/Helsinki/Hyvinkää. Ostajan piikkiin voin myös postittaa.
Lumilaudan ovh 659e ja siteiden 359e. Tästä siis laadukas laskupaketti kolmasosalla alkuperäishinnasta.
Alla lisätietoa laudasta ja siteistä:
”Santoku on leikkisä freestyle-twin perinteisellä camberilla, joka pelittää niin vuorilla kuin kotimäen sessareillakin. Nitron vuoristokauriin Elias Elhardtin valinta.
Santokulla (japaniksi linkkuveitsi) teet jokaisesta mäestä henkilökohtaisen snowparkkisi. Sen lapiomaiset ja pitkät nose ja tail kelluttavat pehmeällä lumella, mutta ne tekevät Santokusta todella hauskan laskettavan missä vain. Santoku nähdään Nitron tiimiläisten käytössä niin eeppisillä big mountain -reissuilla kuin parkkilaskussakin.
Santokun nose ja tail ovat tavallista pidemmät ja kohtalaisen leveät. Ne kelluttavat puuterilumella, mutta tekevät laudasta myös poikkeuksellisen jibbailulaitteen.
Perinteinen camber antaa laudalle vakautta ja luotettavuutta. Sivuleikkaus on keskellä jyrkempi kuin laudan päissä. Se tekee Santokusta vaivattomasti laskettavan laudan, jolla on myös ilo ajaa syvää leikkaavaa käännöstä.
All terrain twin, All terrain flex, responsiivisuus 5/10” ”Tekniset ominaisuudet :
* Joustavuus maastossa: 5/10
* Trüe camber: Tämä on perinteinen camber, jolla on enemmän vastetta. Se on myös tehokkaampi ja tarjoaa vakautta suurella nopeudella sekä rinteessä että sen ulkopuolella ja tarjoaa tiettyä hermostuneisuutta.
* Progressiivinen sivuleikkaus: suurempi säde edessä, joka helpottaa kiihtyvyyttä mutkista ja säilyttää samalla etupään vapaana.
* Kaksinkertainen kapeneva säde: pieni säde keskellä ja kaksi isompaa sädettä kärjissä pehmeän ja leikkisän tuntuman aikaansaamiseksi.
* Power core II: kokonaan poppelipuuta ja pyökkipuun lamelleja lujuuden ja herkkyyden takaamiseksi.
* Reflex Core Profile: ohuempi ydinprofiili jalkojen välissä, mikä parantaa ohjattavuutta ja lisää vääntöjoustoa.
* Speed Formula II sintrattu pohja: käytetään yksinomaan huippulaudoissa.”
”Team Pro on jäykempi ja kestävämpi versio suositusta Team-siteestä. Jos haluat Phantomia ja Machinea rennommat siteet, mutta haluat myös Teamiin lisää responsiivisuutta, tarkemman laskutuntuman ja kalliimpien sidemallien tekniikkaa, Team Pro on valintasi.
* Ilmatyynyt kantapäissä.
* Team Pron oma highback
* Premium lock down ankle strap on mukava, mutta erittäin tarkasti kenkään asettuva nilkka strap.
* Kolmen asteen kallistus sisään päin säästää polvia ja tukee luonnollista laskuasentoa.
* Vibramin Ecostep-kumista valmistettu varvasstrap pitää kenkän lujasti otteessaan ja on erittäin kestävä.
* Teräskaapelilla vahvistettu strapien ja räikkien kiinnitys: ei enää missattuja laskupäiviä! ”
https://www.alpinstore.com/fi/559921-nitro-santoku-nitro.html?srsltid=AfmBOoq1nAIheUVDwgTG6wbUB2EjZCAUa8ww9iNPKz2uBI1-00h-oV5V#descriptionContent
https://nitrosnowboards.fi/tuote/nitro-team-pro-ultra-black-26/
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.12.2025 klo 22.48 ・ Ilmoituksen tunnus: 34614426