Kuvagalleria
(1/9)
Lasitiiliratkaisut koteihin - nopeat toimitukset - heti varastosta
Myydään7 €
Kuvaus
Valoa, muotoa ja ajatonta kestävyyttä – lasitiilit osana HelaStonen kivimaailmaa
Lasitiili on palannut sisustukseen harkittuna, kauniina ja toimivana elementtinä. Se tuo tilaan luonnonvaloa, rytmiä ja selkeyttä – ilman että tila menettää omaa luonnettaan tai yksityisyyttään.
HelaStonella lasitiilit ovat osa kokonaisuutta, jossa yhdistyvät kivi, valo ja arkkitehtuuri. Ne sopivat erinomaisesti tilanjakajiksi, seinärakenteisiin, kylpyhuoneisiin, eteisiin ja saneerauskohteisiin – niin koteihin kuin julkisiin tiloihin.
Lasitiili elää kauniisti yhdessä luonnonkiven ja kvartsin kanssa. Kiven vahvuus ja lasin valo täydentävät toisiaan luoden tiloihin ajattoman, kestävän ja viimeistellyn ilmeen.
HelaStonen kivituotteet valmistetaan omalla kivitehtaallamme Hyvinkäällä – suomalaisena työnä, huolellisesti ja ammattitaidolla.
Lasitiiliratkaisut ja -työt toteuttaa yhteistyökumppanimme Rakennus Oy Laattatalo, jolla on pitkä kokemus vaativista laatoitus- ja lasitiilikohteista.
Yhdessä tarjoamme ratkaisuja, joissa materiaalien laatu, valo ja toimivuus kohtaavat luontevasti.
Lasitiili ei ole vain rakennusmateriaali – se on osa tilan tarinaa.
Olemme sopineet yhteistyöstä Rakennus Oy Lattatalon kanssa. Olemme heidän luotettava jälleenmyyjäyritys. Olemme julkaisseet sivustomme lasitiileistä, avoimine hinnastoineen - HelaStonen tapaan.
Laattatalo huolehtii myös lasitiilien asennuksista, sopimuksen mukaan - lähinnä pääkaupunkiseudulla. Annamme ohjeita ja neuvoja lasitiilirakentamiseen - koteihin., toimistoihin .. ja myös julkisiin tiloihin.
Tämän postaukset kuvat ovat osin kodistamme Hyvinkäältä ja myös kodistamme Nurmijärveltä. Ja myös muista kohteista. - Petri Helasmeren toteuttamina. Kiitos Petri.
Olet 🤍🇫🇮 tervetullut asiakkaaksemme myös lasitiiliasioissa.
Molemmat yritykset ovat luotettavia, pitkän linjan ammattiosaavia, suomalaisia yrittäjiä.
Ota yhteyttä ja kerro kohteestasi - suunnitellaan toimiva ja kestävä ratkaisu.
HelaStone Oy on suomalainen perheyritys. Toiminut kivi- ja rakennusalalla vuodesta 1947. Lähes 80 vuotta.
Puh. 0400 410249, Veijo Helasmeri
S.posti: veijo.helasmeri@helastone.fi
Lasitiilet KIRKAS AALTO, nyt 7 €/kpl, sis. alv 25,5%. Norm.hinta 7,50 €/kpl. Nimesimme tämän kauniin lasitiilen uudelleen, brändimme mukaan. Uusi nimi on KIRKAS AALTO.
- saatavana heti varastosta
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Uusi
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 35353041 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 6.3.2026 klo 13.59 |
