Kuvagalleria
(1/7)
đ« Timanttisormus 2.72 ct
MyydÀÀn799 âŹ
Kuvaus
âŒïž Pst! Katso kaikki edulliset kohteeni. âșïž
đĄ KĂ€yttĂ€mĂ€tön upea 14 karaatin valkokultainen timanttisormus!
đĄ Sormuksen timantit ovat laboratoriovalmisteiset. Ne ovat tĂ€ysin samanlaisia kemialliselta koostumukselta luonnontimanttien kanssa, erona vain se, ettĂ€ ihmiset ovat ne tuottaneet.
đĄ KansainvĂ€lisen gemologisen instituutin (IGI) sertifioima pÀÀtimantti on 2.26 ct, vĂ€riltÀÀn F ja puhtaudeltaan VS2. Sivutimantit ovat yhteensĂ€ 0.46 ct.
đĄ Koko on noin 17,25. Myös mahdollinen maltillinen koonmuutos todennĂ€köisesti onnistuu tĂ€lle sormusmallille!
đĄ TĂ€stĂ€ siis todella nĂ€yttĂ€vĂ€ uusi sormus eettisesti kestĂ€vĂ€llĂ€ huikealla timantilla ja murto-osalla liikkeiden hinnasta! đ
Hakusanat: sormus valko kulta kultainen kivi vihki kihla kultasormus vihkisormus kihlasormus kivisormus timantti laboratorio laboratoriotimanttisormus solitaire solitairesormus solitaire-sormus 17 18
Huom! Painike, joka nÀyttÀÀ koko kuvauksen on pelkÀstÀÀn visuaalinen.
LisÀtietoja
- Kunto
- Uusi
- PÀÀmateriaali tai -kivi
- Timantti
- Muu materiaali tai kivi
- Kulta
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 35639392 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 16.1.2026 klo 14.50 |