Kuvagalleria
Hitch-Hike (1977 Uncut Version)
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,20 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Postikulut ostajalle tai nouto tai Toridiili
Ei sisällä Suomi textitystä
Kyseessä todellakin on kadotettu helmi.
Italiassa osataan tehdä tyly leffa ja tämä on äärimmäisen tyly..
Eräs lehtimies (Franco Nero) ja hänen kaunis vaimonsa (Corinne Cleary) ovat asuntovaunullaan lomamatkalla. Heidän välinsä ovat kireät ja Mancini, lehtimies, hakee lohtua pullosta. Matkalla Los Angelesiin he ottavat mukaansa liftarin. Mies käyttäytyy hyvin hermostuneesti. Asia selviää, kun radiouutisissa tiedotetaan, että lähitienoilla on neljä miestä ryöstänyt 2 milj. dollaria. Yksi miehistä on äskettäin karannut vankimielisairaalasta ja häntä pidetään erittäin vaarallisena. Mies on liftari, jonka Mancini ja hänen vaimonsa ottivat autoonsa. Mancini on saanut juttunsa, mutta elääkö hän tarpeeksi kauan kirjoittaakseen siitä. Uskomattoman jännittävä elokuva.
David Hess tunnetaan sekopäärooleistaan. Lähes jokaisessa elokuvassa vähintäänkin hitusen mielenvikaista esittävä mies ei ole juuri yleisön mieleen. Franco Nero taas on karismaattinen spagettiwestern –tähti, joka tunnettaan parhaiten Djangon nimikkoroolista. Näiden kahden näyttelijän yhdistäminen saaman elokuvaan kuulostaa erikoiselta, mutta lopputuloksena varsin mielenkiintoiselta. Kyseessä on yksi italialaisen elokuvan kadonneista helmistä. Walter Mancini (Nero) ja hänen vaimonsa
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 20.1.2026 klo 12.28 ・ Ilmoituksen tunnus: 35980994
