Kuvagalleria
Vahva Yamaha Viking 540
Myydään
1 299 €
Tuotteen kuvaus
Kyseessä ei ole kolarikelkka. tuon ikäisissä tuo keulan alkuperäinen kiinnitys on paska ja jos siihen tulee pienikin ongelma niin se nopeasti monistuu. tämä on korjattu kestävyys ei ulkonäkö priorisoiden.
Akku kuiva, rikki, poikki. Lataa toki mutta tyhjenee tosi nopeesti uudestaan. Muuten toimiva peli. Jos ei lähde kylmiltään käyntiin 3. Vedolla viimeistään niin annan satasen alennusta hinnasta. On hyvä käynnistymään. Startilla lähtee myös kun akun vaihtaa tai käyttää startteria. Jos en myynti tilanteessa saa kylmää konetta katsojan edessä viimeistään 3. vedolla käyntiin niin annan satasen alennusta.
Tehot tallella ja kiva ajella pintakaasulla umpisessa kun nää liitää lunten päällä!!. Valot laitettu eteen ja taakse. Napista päälle.
Kopan kiinnitys pisteet korjattu kunnolla ja kuidutettu pitkälle ja koppa maalattu mustalla, mutta aika tehnyt pintaan tehtävänsä niin vähän musta kilikali maali irtoilee. Uutta maalia pintaan niin ihan siistin näköinen kelkka.
Vaihteet ja jarrut toimii niinkuin pitääkin.
Ostin kelkan 2020 ja ekana purin jonkun verran ja fiksailin kaiken. mitä löysin. mm sähköjä fiksailtu ja kaikki rungon ratkeemat etsitty(1kpl) ja vahvikehitsailtu ja paikkoja rasvailtu jne.
Oon tällä ajanut vaikka ja missä enemmän ja vähemmän. Toimii niinkuin pitääkin. Parit tulpat ja hihnat oon jo vehkeellä ajanut, enkä vaan käynnistänyt kerran vuoteen ja pitänyt pihakoristeena. Jaksaa vääntää ja kuormiakin on vedelty pari kertaa talveen. Jos jotain on kulunut/tullut rikottua se on korjattu! varahihnoja tulee mukaan.
Matkamittarin ei toimi. Vissiin aika alussa menny rikki ku vaan 2500 mittarissa. Mie oon ajanut ehkä 1500-2000km ainakin.
Uusi kelkka jo pihassa, joten pääasiassa vaihto rahaan tai johonkin tosi järkevästi hinnoiteltuun
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.3.2026 klo 13.21 ・ Ilmoituksen tunnus: 36034023