
Kuvagalleria
Tarjous!V.1972 Ruotsalaisen armeijan lumiparka ja housut ,käyttämätön.
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Koko: XXL
Ruotsin armeijan lumiparka (Swedish Army Snow Parka), joka on suunniteltu käytettäväksi peitevaatteena talviolosuhteissa. Takissa näkyvä "C50" viittaa sen kokomerkintään Ruotsin armeijan järjestelmässä.
Materiaali: Se on valmistettu tiiviistä puuvillapopliinista, joka ei ole kirkkaan valkoista, vaan pikemminkin vaaleanharmaata tai luonnonvalkoista. Takki on ylisuuri, jotta sen alle mahtuu muita talvivarusteita.
Siinä on suuri huppu, joka mahtuu kypärän päälle, ja tilavat läpälliset taskut edessä.
Etuosa on kaksinkertainen, ja siinä on suuret valkoiset napit.
Tämäntyyppiset vintage-armeijavaatteet ovat nykyään suosittuja katumuodissa niiden ainutlaatuisen muotoilun ja kestävyyden vuoksi.
Vintage Swedish Army Snow Parka , 1972.
Sotilaskäyttöön tarkoitetut valkoiset lumihousut on suunniteltu lumisiin olosuhteisiin ja ne tarjoavat optimaalisen yhdistelmän suojaa, mukavuutta ja huomaamattomuutta.
Housuissa on suuret sivuhalkiot, jotka lisäävät liikkumisvapautta. Vyötärönauhassa on kiristysnyöri.
Näitä housuja voi käyttää myös kesällä ompelemalla sivuhalkiot kiinni tai lisäämällä taskuja.
Materiaali on paksua puuvillapopliinia, joka sopii täydellisesti kesähousuihin.
Käyttämättömät!
Vintage Swedish C46 Military Uniform, 1970 s Era Sweden
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 28.3.2026 klo 11.44 ・ Ilmoituksen tunnus: 36240700