Kuvagalleria
Uniikki hääpuku 38 kaksiosainen ompelijan valmistama Burda
Myydään
200 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: 38
Väri: Valkoinen
Helmenvalkoinen, kaksiosainen, uniikki ompelijan valmistama hääpuku kokoa 38. Yläosa kauniisti helmin koristeltu. Hääpuku on kaksiosainen: pitkä kellomainen hameosa ja lyhyt toispuoleinen mekko-osa, joka puetaan pitkän hameosan päälle. Voi siis käyttää myös ilman pitkää hameosaa alla. Kuvissa myös Burda-lehden hääpuvun kaavaan liittyvät mallikuvat. Lehden kuvista poiketen hääpukuun on lisätty hihat.
Pukua on käytetty yhdet häät, pesetetty sen jälkeen pesulassa. Selkäpuolella pientä värin irtoamista helmestä. Muuten puku on erinomaisessa kunnossa. Puvun mukaan saa haluttaessa pienen pussukan samaa kangasta.
Kuvan morsian on 170 cm pitkä. Hameosan pituus on n. 108 cm, VY n. 72 cm. Vyötärönympäryksen mittaa voi helposti pienentää kuvassa näkyvän muokkausrakenteen kohdalta.
Ei eläimiä taloudessa, ei hajuja.
Nouto. Tule sovittamaan!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 19.2.2026 klo 9.54 ・ Ilmoituksen tunnus: 36299235


