Kuvagalleria
(1/5)
Vintage Superman ja Wundergirl (Saksa) sarjakuvat
Myydään38 €
Kuvaus
Löydä kotiin tavaraa nopeasti ja säästä heti. Saat 15 % alennuksen koodilla FLASH15. Ilmainen kotiinkuljetus PK-seudulla yli 150 €, ja postitus pientavaroille yli 60 € koko Suomeen. Osta verkosta tai nouda Espoon myymälästä. Lisätiedot linkistä.
Kysy lisätietoja asiakaspalvelusta SKU: 1570-88405.
Kokoelma vintage-sarjakuvia, joissa esiintyvät Superman, Wundergirl ja vierailevana tähtenä Batman. Sarjakuvat ovat saksankielisiä ja julkaistu pääosin 1970-luvulla. Mukana on useita numeroita, joissa on erilaisia tarinoita ja seikkailuja näiden ikonisten hahmojen kanssa.
Nämä sarjakuvat edustavat 70-luvun sarjakuvakulttuuria, jolloin supersankarit olivat erityisen suosittuja. Tyyli on värikäs ja dramaattinen, mikä oli tyypillistä tuon ajan sarjakuville. Julkaisija ei ole tiedossa, mutta ne ovat osa laajempaa Superman ja Batman -sarjaa.
Sarjakuvissa on näkyvissä kulumaa ja taitoksia, mikä on tyypillistä vanhoille lehdille. Kansissa on joitakin repeämiä ja kulmat ovat hieman kuluneet. Yleiskunto on kuitenkin kohtuullinen ottaen huomioon niiden iän.
Hakusanat: vintage huonekalut, dramaattinen, german germany saksalainen saksa vintage, superman, batman, antiikki, saksankielinen, vintage, supersankarit, retro, taitokset, vanha, repeämät, luvun, luku, sarjakuvat, värikäs, kokoelma, Paketoitava, kulunut
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Hyvä
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 36588095 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 6.2.2026 klo 11.39 |
