Kuvagalleria
Pitsinen häämekko laahuksella (nude-ivory) 36/38
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 13,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: M
Väri: Valkoinen
Myydään kerran käytetty häämekko 250 €.
Kokomerkintä 10 (38). Itselläni yleensä vaatekoko M/38 (tai 36/38) ja tämä istui täydellisesti.
Mekon haasteena on sen pituus: sitä ei voi enää pidentää nykyisestä, joten tämä mekko on hieman lyhyemmille morsiamille. Olen itse 162 cm pitkä ja minulla oli jalassa matalat ballerinat.
Yläosa pitsinen ja keveän näköinen sillä alla ei ole aluskangasta. Ei kuitenkaan vilauttele mitään, ja on tukeva päällä. Vyötärölinjasta alaspäin alla nuden värinen polyester-kangas ja päällä ivory-tylli kukkakirjailuin.
Pesty käytön jälkeen, mutta aluskankaaseen jäi pieniä laikkuja, jotka näkee, kun osaa katsoa. Laikut ovat aluskankaan sisäpuolella, joten eivät näy käytössä mitenkään. Tyllissä oli juhlien jäljiltä muutaman sentin repeämä, joka on nätisti korjausommeltu. Olkainten pituutta on helppo säätää ommellen. Tämän pystyn itsekin tekemään seuraavalle morsiamelle tarvittaessa. Kaapin ovessa roikkuvassa kuvassa mekko nykytilassa. Höyrysilitän sen vielä ennen seuraavaa sovitusta.
Lisäkuvia, mittoja ja muita tietoja saat minulta viestillä.
Sijainti ja sovitus: Etelä-Haaga, Helsinki.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 9.2.2026 klo 14.07 ・ Ilmoituksen tunnus: 36849856

