Kuvagalleria
Hääpuku koko n. 44-46
Myydään
Ilmainen toimitus + ToriDiili-palvelumaksu 10,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: L
Väri: Valkoinen
Häät tulossa ja tahdot uudelta tuntuvan puvun käytetyn hinnalla? Tämä voisi olla sinun pukusi! 💖 Bianco Evento -merkkinen hääpuku, hinta ollut uutena yli 600 €.
Morsian oli raskaana H20 ja puku ostettiin tarkoituksella reilulla mitoituksella, jota loppujen lopuksi kavennettiin aika paljon. Sanoisin, että koko on nyt L-XL/44-46 mutta sovittamalla selviää. Morsian oli 169cm pitkä ja käytti 7cm korkoja.
Olkapää-helma n. 150cm
Kainalo-kainalo 46cm
Rintojen alta, kun hakaskiinnitys tiukimmillaan ja ilman venytystä 83-85cm
Rintojen alta, kun hakaskiinnitys löysimmillään ja venytettynä 98-101cm
Puvun tiukin kohta on pari senttiä ennen pitsireunuksen alaosaa, ja ympärysmitta tästä kohtaa on 92-94cm.
Kainalo-hihansuu 18 cm
Hihansuun ympärys 30cm
Yhdet häät siististi juhlittu, puku pesetetty pesulassa heti häiden jälkeen ja varastoitu lämpimässä.
Pukua saa sovittaa Haminassa. Voin myös postittaa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 21.3.2026 klo 8.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 36852781