Kuvagalleria
Anar Gahta sini/mustat miesten retkeilyhousut
Myydään
45 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
-Käyttämättä jääneet, kokoa XL/56
-Jos pitää postittaa ostaja maksaa myös postikulut!
Anar Gahta housut ovat katu-uskottavat retkeilyhousut, joiden monipuoliset ominaisuudet ovat vertaansa vailla niin kaupungissa kuin luonnossakin. Gahta retkeilyhousut sopivat niin vaellukseen, kalastukseen, ulkoiluun kuin työhousuiksikin. Polviin, takapuoleen ja lahkeisiin sijoitettu vahvikemateriaali hylkii tuulta ja vettä. Housujen hengittävyyttä saa lisättyä avaamalla sivuilla olevat vetoketjulliset tuuletusaukot. Housuissa on napakka istuvuus ja tyylikkäästi hieman kapenevat lahkeet. Lahkeissa on lisäksi tarranauhakiristys. Vyötäröllä kuminauha ja vyölenkit. Käytännölliset taskut: kaksi sivutaskua, kaksi vetoketjullista reisitaskua.
Housujen vahvikeosat kannattaa käsitellä säännöllisesti Anar Eco-wax vahalla. Vaha lisää tuotteen veden- ja tuulenpitävyyttä sekä kestävyyttä, ja näin ollen myös pidentää tuotteen käyttöikää.
Monipuoliset retkeilyhousut joustavasta materiaalista yhdistettynä kestäviin vahvikeosiin
Napakka istuvuus
Hieman kapenevat lahkeet
Pehmeä joustava materiaali (88 % Polyamidi/12 % elastaani) on sijoitettu housun yläosaan, haarukseen ja lahkeen takaosaan
Tukeva vahvikemateriaali (65 % polyesteri/35 % puuvilla) on sijoitettu reisitaskuihin ja etu- ja takaosiin lahkeen alaosissa
Kuminauha ja vyölenkit vyötäröllä
Kaksi sivutaskua
Kaksi vetoketjullista reisitaskua
Sivuilla vetoketjulliset tuuletusaukot
Kaksinkertainen vahvikekangas ja tasku polvisuojalle polven kohdalla
Tarranauhallinen kiristys lahkeensuussa
Laadukkaat YKK-vetoketjut
Suunniteltu ja testattu Suomessa
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.2.2026 klo 15.37 ・ Ilmoituksen tunnus: 37510422