Kuvagalleria
Mellunkylän Kontio 50v keräily lautanen Langenthal
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Ilmeisen harvinainen keräilylautanen , joka netin mukaan: juhlistaa Mellunkylän Kontio -yhdistyksen tai vastaavan ryhmän 50 vuotista taivalta vuosina 1934 – 1984.
Lautanen on kuvitettu karhuaiheella ja tekstillä " Mellunkylän Kontio 1934-1984 ".
Pohjassa näkyvä leima kuuluu sveitsiläiselle Langenthal posliinille joka tunnetaan korkealaatuisista astioistaan.
Kuvan merkintä viittaa siihen, että kyseessä voi olla osio vanhemmasta astiastosta, joita on valmistettu esimerkiksi 1930- tai 1940-luvuilla.
Pohjassa on maininta R Lehtinen ja Taisto Vainionpää mutta en tiedä mitä ne tarkoittaa.
Mellunkylän Kontio ry
Seura on perustettu vuonna 1934 Helsingin Mellunkylässä.
Toiminta: Seura on perinteinen yleisseura, jonka lajeihin on kuulunut muun muassa voimistelua, kuntoilua ja hiihtoa.
Kontion Maja: Seuralla on Vartiokylässä sijaitseva perinteikäs Kontion Maja, joka on toiminut seuran toiminnan keskuksena.
Kurkkaa myös kaikki muutkin ilmoitukseni. Suursiivous menossa kotona ja mökillä niin mielelläni myyn enemmän tavaraa edullisemmin. :)
Palkinto juhlalautanen keräily vintage sisustus esine karhu urheiluseura helsinki
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 25.8.2026 klo 15.36 ・ Ilmoituksen tunnus: 37519659
