
Kuvagalleria
(1/1)
STIHL FS 460 C-EM K RAIVAUSSAHA X-TREEM VALJAILLA
Myydään990 €
Kuvaus
STIHL FS 460 C-EM K on tehoryhmän vahvin raivaussaha vaativaan ammattikäyttöön. M-Tronic-älysäädin, ErgoStart ja 4-pisteen tärinänvaimennus tekevät pitkistäkin päivistä mukavampia. Mukana tulee HP-sahaterä ja ADVANCE X-TREEm metsurivaljaat – täysin käyttövalmis paketti heti ensimmäisestä päivästä lähtien.
STIHL FS 460 C-EM K raivaussaha ammattilaiselle
FS 460 C-EM K on STIHL-malliston tehokkain raivaussaha ja suunniteltu vaativaan ammattikäyttöön – metsuritöihin, pensasaitojen raivaukseen, tienvarsien ja suurten pihamaiden hoitoon sekä urakoitsijan päivittäiseen käyttöön. 45,6 cm³ 2-MIX-moottori ja M-Tronic-älysäädin takaavat tasaisen käynnin kaikissa olosuhteissa ilman virittelyä.
Nelipiste-tärinänvaimentimella ja ADVANCE X-TREEm metsurin valjailla varustettu saha on kevyt käyttää myös pitkissä päivissä. ErgoStart-käynnistysjärjestelmä ja monitoimikahva tekevät arjesta sujuvaa. Mukana tulee HP 200/20 -sahaterä, joka soveltuu erinomaisesti puumaiseen pensaikkoon ja vesakkoon. Lisävarusteena saatavilla ruohosetti, jolla muutat sahan tarpeen mukaan nurmikonhoitoon.
Kainuulainen Tuhkanen Oy on STIHL-erikoisliike. Kattava huolto ja varaosat aina saatavilla Sotkamosta.
OminaisuusTietoTilavuus45,6 cm³Teho2,2 kW / 3 hvPaino8,4–8,5 kgPolttoainesäiliö0,75 lKokonaispituus168 cmTerävarustusHP 200/20 raivausteräMoottoritekniikkaSTIHL 2-MIX, M-TronicTärinänvaimennus4-piste STIHLKäynnistysjärjestelmäSTIHL ErgoStartVarusteluADVANCE X-TREEm valjaat, monitoimikahva, HP-sahateräÄänenpaine (metalliterä)100–101 dB(A)Tärinätaso (metalliterä)2,4–2,5 / 2,0–2,4 m/s²
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Uusi
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 38135635 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 17.4.2026 klo 9.21 |



